Wpis z mikrobloga

12 tygodni - wstęp

Postanowiłem w końcu zrealizować to co od dłuższego czasu planowałem.
Chciałbym zebrać jak największą liczbę które chcą współnie zgłębić tematykę
machine learning big data i ogólnie AI.

Na czym to ma polegać?
Jest wiele kursów na coursera z tej tematyki i plan jest taki aby podzielić się na grupy, i np. jedni będą lecieli z kursami np. z big data, a inni równolegle ML, tak aby sumarycznie nasza wiedza rosła jak najszybciej.

A bardziej szczegółowo, zbieramy się wszyscy na slacku, każdy kurs jest podzielony na tygodnie i tak też porobiłem kanały i każdy kto przerobi dany tydzień przechodzi do następnego kanału, po to aby było widać, że jest progress, ale także aby na danym kanale jedni mogli pomagać innym.

Sam się oferuję pomagać jak najbardziej (to będzie moja na początek głowna rola, oczywiście na tyle ile będę mógł, ale myślę, że damy radę)

Ile bym chciał zebrać osób?
Jak najwięcej, naprwdę jak najwięcej, bo znając życie i tak większość zrezygnuje, bo będzie miała słomiany zapał.

O co chodzi z tymi 12 tygodniami?
Daje sobie 12 tygodni, na nazwijmy to akcję marketingową, po tych 12 tygodniach, zaczynamy (oczywiście zaczynać możemy już wczęśniej, ale po 12 zaczynamy już wszyscy, teraz wakacje i te sprawy, więc nie wszystkim to pasuje)

Ponadto będę dopisywał nowe informacje, jeśli chodzi o wizję całego pomysłu.

Ok, na pierwszy raz nie ma co się rozpisywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) , postaram się co tydzień coś napisać aby dotrzeć do jak największej liczby osób.

Zgłoszenia na priv, wtedy wyślę zaproszenie na slacka

PS.
tag pod którym wszystko będę opisywał to #inompex

#machinelearning #bigdata #ai
  • 8
To ma na celu jedynie naukę, czy masz zamiar przekształcić to w jakiś projekt?


@Diego19: ostatecznie, są dwie ścieżki, albo każdy się rozejdzie w swoją stronę, albo (co bym wolał) zostaną najbardziej wytrwali, i chciałbym przekształcić to w projekt.