Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po 12 latach związku, w tym 6 latach małżeństwa żona postanowiła przyprawić mi rogi. Facet okazał się w porządku, bo po 2 miesiącach spotkań wyczaił, że ona jest mężatką i się ze mną skontaktował. No i zgadnijcie kogo głupia rura zastanie dzisiaj u niego w mieszkaniu


Mam stresa jak cholera, bo szykuje się sroga imba i rewolucja w moim życiu. Dobrze przynajmniej, że żadnych intercyz nie było, a mieszkanie jest w całości moje. Życzcie mi powodzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)

#zwiazki #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 268
  • Odpowiedz
@koralowiecc: Bait z powodu? Większość osób na wykopie to osoby płci męskiej, więc narzekanie głównie na kobiety jest w pełni logiczne. Chcesz poczytać o złych mężczyznach to idź na wizaż;)
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: To ja ci teraz opowiem jakby wyglądała takie państwowe rozdawanie tych kodeksów:
1. Zostaje powołana spółka państwowa do drukowania kodeksów
2. Prezesem zostaje jeden z krewnych kogoś znajdującego się u władzy.
3. Okazuje się, że papier do druku kupowany przez spółkę jest 3 razy droższy od ceny rynkowej.
4. Zostają powołane spółki córki, które zajmują się jakimiś bzdetami typu dostawa itp.
5. Cena jednej "cieniutkiej" książeczki sięga kilku tysięcy złotych.
  • Odpowiedz
Większość osób na wykopie to osoby płci męskiej, więc narzekanie głównie na kobiety jest w pełni logiczne. Chcesz poczytać o złych mężczyznach to idź na wizaż;)


@pawel_187: chcę poczytać o miłości, pasji, namiętności i inspiracji. Co polecasz ?
  • Odpowiedz
@apee: jej. Datą decydującą o tym czy majątek jest osobisty czy wspolny jest data zawarcia małżeństwa. Chyba że w trakcie małżeństwa zawarto umowę majątkowa małżeńska wtedy data umowy. Rzeczy nabyte przed małżeństwem wchodzą w skład majątku osobistego. Później zależnie od pochodzenia rzeczy, np. Jeśli żona otrzyma od rodziców 100 000 zł darowizny i kupi za to samochód - samochód jest jej, przy rizwodzie mężowi nic do niego.

Spójrz w kodeks rodzinny
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: OK, ale spłata kredytu następuje już w trakcie trwania małżeństwa ze "wspólnego konta". Pewnie to kwestia interpretacji kiedy mieszkanie przechodzi na własność. Przy podpisywaniu kredytu, czy po spłacie.
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Szczerze to nie wiem jak to prawnie wygląda. Pewno by sądownie doszli do tego, że to był patent na obejście spłaty żony. Ale nie wypowiadam się. Wiem jak to wyglądało po prostu u mojego wujka. Ewidentnie go ciotka wyruchała.
  • Odpowiedz