Wpis z mikrobloga

@knopers666: W przewodzie ochronnym zolto zielonym napiecie powinno pojawiac sie jedynie w przypadku usterki, przewod ten nie moze sluzyc jako przewod roboczy. To czy do lampy uziemienie jest pociagniete innym przewodem nie ma nic do rzeczy.

Osoba ktora uzyla taki przewod przy montazu wylacznikow schodowych po prostu nie znala sie na swojej robocie, albo miala ja w dupie...
@Nieruchomy-poruszyciel: jestem elektrykiem, kupiłem mieszkanie. W korytarzu są łączniki schodowe, gdzie między nimi leci przewód 3x1.5. W takim wypadku co wg Ciebie powinienem zrobić? Wykuć go i ułożyć 4x1.5? Czy może przeklnąć na elektryków i zostawić jak jest?
@Strigiformes: Elektryk który kieruje się kolorami przewodów w nieznanej instalacji w tym kraju długo nie pożyje;) @Nieruchomy-poruszyciel: Jak się czepiasz zielono-żółtego do schodowego/świecznikowego to musiałbyś wymienić instalacje w 99% mieszkań w kraju i "SEP" należało by zmienić na "stowarzyszenie bezpłodnych polskich". 3x1,5 niebieski/brązowy/zielono-żółty zawsze jest pod ręką i praktycznie każdy "elektryk" (czyli gość od wykończeniówki z uprawnieniami budowlanymi co oferuje okna, glazurę, lampy i posadzki miksokretem) tak robi. Taki przyzwoity