Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie mi jak jest liczone wynagrodzenie podczas delegacji? Zapewne źle to odczytuję, ale czy jest tak, że w podróży na delegację "zarabia" tylko kierowca? Co jeśli podróż ma trwać 2-3 dni w jedną stronę, 2 dni delegacji za granicą i powrót?
Jak w takim przypadku liczą się godziny pracy? Co z dietą jeśli pracodawca pokrywa koszty noclegu i wyżywienia?
Dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #prawo
  • 6
@lordmatiz: Zależy co masz w umowie. Jeżeli twoje miejsce pracy to np. siedziba przy ulicy X to do każdej podróży nalicza się dietę. Jeśli jest to całe województwo to tylko poza jego obszarem.
Tak mi tłumaczyli jak na studiach pracowałem. Ale w sumie tez nie wiem czy nie robili mnie w jajo xD
@lordmatiz:
Jeśli nie macie żadnych innych ustaleń to delegacje zagraniczne:
Dostajesz normalną stawkę jaką masz na umowie.
Rozliczać posiłki można na dwa sposoby:
1. Płacisz sam, zbierasz paragony/faktury/bankowe potwierdzenia płatności a następnie rozliczasz i zwracają kasę. Ale piszesz, że pokrywa wyżywienie, więc raczej:
2. Dieta, regulowana odgórnie, jej wysokość zależy od tego, czy i jakie posiłki zapewnia Ci pracodawca. Jeśli nic nie zapewnia -- to dostajesz 100% stawki, za każde z
@lordmatiz: @Polinik: Kierowca może jeszcze dostać coś ekstra, nawet przy służbowym samochodzie, bo w sumie w nadgodziny przy dłuższej trasie można wpaść. Ale to chyba kwestia regulaminów wewnętrznych firmy.
Jeszcze są różne ryczałty: dieta "dojazdowa" w wysokości 1 diety, na dojazdy transportem lokalnym (ale przy samochodzie odpada), na hotel może być ryczałt w wysokości 25% limitu na dany kraj, wtedy nie trzeba przedstawiać rachunku za hotel (taki ryczał zwykle wystarcza