Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, do ludzie którzy znają dobrze #polskiyoutube

Jak to jest, że niby nakłady na reklamę w internecie rosną, video samo w sobie też rośnie, wyświetlenia są coraz większe, a co raz więcej twórców musi uciekać się do zakładania profilu na #patronite?

Z drugiej strony to przykre patrząc na stosunkowo nowych twórców jak "Sprawdzam Jak" czy "Urbex History" których widownią są prawdopodobnie w większości dzieci i na patronite mają kilkadziesiąt PLN.

#youtube #media #socialmedia #internet #pieniadze
  • 8
  • Odpowiedz
@Refusek: wiem, że za wyświetlenia reklam od Google'a to są małe kwoty. Mi chodziło natomiast o współprace komercyjne. Zastanawia mnie jak to jest, że niby wszystko rośnie, kasa pompowana w Internet a w szczególności w video rośnie, a twórcy muszą zakładać Patronite'a?
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie jak to jest, że niby wszystko rośnie, kasa pompowana w Internet a w szczególności w video rośnie, a twórcy muszą zakładać Patronite'a?


@Pavlinho: Nie muszą.
Jak chcą więcej kasy, to zarabiają na Patronite.
To może być też uniezależnieniem się od tych inwestorów reklamowych.
Albo też nie mają tylu ofert reklamowych co inni po prostu.
  • Odpowiedz
@Pavlinho: W Polsce jest o wiele ciężej ze stawkami reklamowymi u adsense. Większość twórców w pewnym momencie stoi przed wyborem, albo decydują się na deale z beznadziejnymi domami reklamowymi, które kompletnie nie rozumieją podstaw tworzenia internetów, albo idą w ruletki, które ostatnio dostały po dupie ze względu na zmiany w prawie. Część nie chce ani przerzucać się na normalną robotę, ani iść na umowy i reklamować tigera do końca swoich dni,
  • Odpowiedz
@Pavlinho: mnie ciekawi sprawa ze sprzetem, gosc zbiera, kupuje, kreci w 8k 120fps 3d. Mijaja 3 lata i co? Sprzeda i jeszcze dostanie kase?
Pamietam jako szalony rusek klakier zbieral na kamere ultrafps by pokazywac mase rzeczy w slo mo. Otworzyl drugi kanal z bratem, od 2 lat cisza.
  • Odpowiedz