Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie rozbawia gdy lewa strona polityki ośmiesza ruchy narodowe przez nadanie im łatki homoseksualnej.


@Brzytwa_Ockhama: nie jestem lewakiem, ba, wrecz blizej mi konserwatyzmowi, ale ONR to patologia i nalezy sie z niej smiac. xD
  • Odpowiedz
@Szczykawa: Hitler to przede wszystkim nazista, faszyzm i nazizm mają w gruncie rzeczy mało wspólnego. Bliżej do nazizmu byla antysemicka skrajna prawica francuska niż faszyzm Mussolinoego który odwolywał się do realizmu, modernizmu, starożytnego Rzymu. Nazizm pogardzał realizmem, topił się w religii Wschodu (Himmler uważał się za wcielenie Ramayany), uważał modernizm za zdegenerowany a Starożytny Rzym uznawał za śmieszny akt historii w porównaniu z marszem ariów z wyżyn irańskich przez Grecję do
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Himmler to był rywalem Himmlera. Co kogo obchodzą jakieś inspiracje realizmem czy modernizmem albo psychiczna fascynacja okultyzmem jak chodzi o autorytarne rządy jednej partii by utrzymać własność prywatną. ONR nie ma poparcia od żadnych kapitalistów bo Ci nie czują się zagrożeni więc nie trzeba się martwić na szczęście o to że zdobędą władzę.
  • Odpowiedz
@Szczykawa:

Himmler to był rywalem Himmlera


Hitlera naturalnie*

Co kogo obchodzą jakieś inspiracje realizmem czy modernizmem albo psychiczna fascynacja okultyzmem


Mnie i wielu intelektualistów. Te metafizyczne podstawy mają potem konsekwencje polityczne i prawne. Mussolini odznaczał się antysemityzmem pragmatycznym tj. nie chciał żeby w rękach żydów była gospodarka. Hitler, a w zasadzie Rosenberg stworzyli koncepcje "wiecznego żyda" człowieka z pustynii uciekającego przed światłem i uczciwością wplątanym w wielki handel światowy z powodu
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: A gdzie napisałem że miałby walczyć? We Włoszech i w Niemczech istniała realna groźba przejęcia władzy przez stronnictwa komunistyczne więc bogaci kapitaliści wspierali faszystów. Jakby w Polsce taka groźba była to nie zdziwiłbym się jakby taki ONR dostał hajs na realizacje swoich hasełek.
  • Odpowiedz
@Szczykawa: To prawda. Faszyzm był wyjściem a w Niemczech jeszcze w 1919 roku była rewolucja Roży Luksemburg, komunistycznej żydówki prowadzącej Spartakusa, organizację blisko współpracującą z bolszewikami rosyjskimi. Oni zaś w tym czasie walczyli z Polakami chcąc sie dostać na Zachód o rozsiać komunizm na całą Europę.

Ja już idę spać. Dobranoc.
  • Odpowiedz