Wpis z mikrobloga

@Jurigag: Masz rację! Wydaje mi się dodatkowo, że własny kod można tworzyć i nawet nie pomyśleć, że na serwerze ten kod wykona się w starej wersji interpretera. Ej, umówmy się - to TYLKO JEDEN z czynników szybkości przecież. Jest też cały kod o bottlenecki o których piszesz, wydajność serwera www, podsystemu bazodanowego i sql'ek, oczekiwania synchronicznego na coś, miliard czynników innych wchodzi w grę. Materiał jest tylko o jednym z nich.
@Jurigag: Znajdowanie bottlenecków w wordpressie to czysta przyjemność ;) Ale fakt, xdebugiem już parę razy znalazłem miejsca bardzo oczywiste do wypatrzenia (np. 3k wywołania unserialize w itgetoption).

@artur-pajkert: Gdzie ten wordpress ja się pytam? Najlepiej z jakimiś wtyczkami i szablonami napisanymi przez totalnych kretynów (polecam Engine oraz AWPCP - chyba, że ta wtyczka jest już poprawiona, to wtedy nie).
@Lipathor: Dzięki za podzielenie się uwagą, sprawdzimy możliwość implementacji tego, o czym piszesz w VPS Managed... natomiast jeśli chcesz zarządzać samodzielnie i ustawiać własne, inne niż przewidziane w templatce VPS Managed konfiguracje usług, to może kup po prostu usługę ROOT? Co do shella natomiast: wprawdzie dostęp shell'owy jeszcze nie jest możliwy w VPS Managed, natomiast jest już możliwy w hostingu współdzielonym.
@artur-pajkert wiem i kupuję root zawsze. No ale czasem kliebt przychodzi z wykupioną usługą :). Dostep do shell to pol biedy ale mozliwosc dokonfigurowania chocby wlasnie mysql bylaby bardzo przydatna.