Wpis z mikrobloga

Tegoroczny BO pięknie pokazuje jak można #!$%@?ć tak piękną idee. Praktycznie wszystkie projekty to rzeczy do podstawówek, przychodni, domów starości, biblioteki - czytaj, nie ma sensu wymyślać swojego pomysłu bo i tak przegrasz z podstawówką gdzie wciskają karty dla rodziców podczas zebrań, przychodni gdzie pacjenci dostają karty itp.

Kompletne zaprzeczenie całej pomysłu. Przepraszam ale rzeczy dla szkół powinny być fundowane z budżetu na szkoły, domy starości z budżetu dla ludzi w starszym wieku itp. a nie np. mamy projekty typu:

GABINET FIZJOTERAPII UROGINEKOLOGICZNEJ W PORADNI GINEKOLOGICZNEJ PRZYCHODNI ŚRÓDMIEŚCIE


https://www.radiolodz.pl/media/W1siZiIsIjIwMTcvMTAvMTgvOXAyZjk4bGtlaF9QbGFuc3plX3d5bmlraV9CT18yMDE3LnBkZiJdXQ/bbe4e5a5bf0b7cc6/Plansze%20wyniki%20BO%202017.pdf

#lodz #bo #budzetobywatelski
  • 15
@Stewie1910: a to zgadza się, zawsze jest od cholery ciekawych pomysłów ale "nie da się".
Czy z drugiej strony projekty typu

USTAWIENIE WIAT PRZYSTANKOWYCH ORAZ ŁAWEK PRZYSTANKOWYCH

na złotnie. Cholera to psi obowiązek ZDiT, przy wsparciu MPK, a nie projekt pod BO. To powinno być odrzucane z automatyczną odpowiedzią do mieszkańców - zajmiemy się tym w ciągu najbliższych x miesięcy.
@Radus: trochę się nie zgodzę. W idealnym świecie chodniki byłyby równe, przychodnie kompleksowo wyposażone, przy każdej ocieplonej szkole byłoby boisko, wtedy środki z BO mogłyby iść na 'coś ekstra' jak siłownia w parku, pomnik jednorożców czy program masażu wnętrza ucha dla mieszkańców Radogoszcza. Ale jest jak jest i nie można mieć za złe mieszkańcom, że chcą poprawić jakość życia sobie i swoim dzieciom/rodzicom. Nie można też oczekiwać od urzędników #!$%@? projektów
@elberet: pod żadnym pozorem nie mam tego za złe, że ludzie wspierają szkoły gdzie chodzą ich dzieci itp. Chodzi mi raczej o zniszczenie idei projektu przez miasto, przyzwalające na udział instytuacji. W założeniu chodziło o to, że obywatele mają władzę zmieniać miasto, a aktualnie jest to niemożliwe bo wygrywają jedynie instytucje, które po prawdzie mają możliwość pozyskiwania pieniędzy z innych źródeł, ale robią to poprzez BO bo to jest dla nich
@Radus: To był chyba pierwszy raz kiedy ciężko mi było wybrać po 5 projektów. Za dużo instytucji, za mało projektów, które umożliwiałyby skorzystanie wszystkim mieszkańcom.
@Radus: REMURALE: ODNOWIENIE ŁÓDZKICH STARYCH MURALI
– WIELKOFORMATOWYCH GRAFIK REKLAMOWYCH Z OKRESU POWOJENNEGO
To mi się podoba! ()