Wpis z mikrobloga

#gospodarka #finanse #4konserwy #neuropa #polityka #bekazpisu #dobrazmiana #bekazkempesa

https://www.wykop.pl/wpis/27505755/gospodarka-finanse-4konserwy-neuropa-polityka-beka/97598705/#comment-97598705

@Kempes: Nie denerwuj się tatulku. Proste pytanie, prosta odpowiedź. Czy pieniądze przeznaczone na podwyższenie kapitału własnego spółki akcyjnej można przeznaczyć później na inwestycje (np dofinansować PGG). A jeśli tak to jak to zrobić. Wg mnie nie - wg ciebie tak. No to dajesz - podaj sposób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
  • Odpowiedz
@Kruva: @Lord6Infamous: @MirekVonKapusta:

Po pierwsze primo:
Głowym celem modernizacji powinna być SIEĆ DYSTRYBUCYJNA bo to tutaj mamy najstarsze elementy mające nawet 40 lat. Sieć przesyłowa jest na poziomie europejskim i dorównuje swoim stanem takim krajom jak Niemcy czy Francja. Na moją uwagę, że głupotą jest pisanie przez @Kruva cytuję "Nasze linie energetyczne mają ponad 40 lat i wymagają natychmiastowej modernizacji" otrzymałem odpowiedź, że jestem marnym propagandystą, a
  • Odpowiedz
@Kempes: Wróciłeś przyjacielu - jakże się cieszę ( ͡° ͜ʖ ͡°). No to lecimy:
Czyli twierdzisz że sieć dystrybucyjna nie jest siecią energetyczną?

Wciąż nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie tej dyskusji czyli jak po podniesieniu kapitału własnego SA potem ta kasa zostanie przekazana na ratowanie kopalń? Tylko tego chcę się od Ciebie dowiedzieć
  • Odpowiedz
@Kempes: I jeszcze apropo tego ""Mówisz o podniesieniu kapitału zakładowego i zapłacenia od tego podatku do kasy rządu zamiast wypłacać kasę akcjonariuszom przez co będą niepocieszeni szczególnie mali akcjonariusze?"
Podniesienie kapitału własnego zwiększa wartość księgową spółki co wpływa również na wartość akcji więc myślę że nie będą im mieli tego za złe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kruva To czemu akcje spadają w dół? Pewnie dlatego, że przez takie działania, brak wypłat dewidendy, stają się mniej atrakcyjne dla inwestorów... panie mundralo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kruva Sieć energetyczną to jest sieć przesyłowa i sieć dystrybucyjna. Tylko sieć dystrybucyjna, tak jak pisałeś, ma elementy 40letnie. Nie obronisz swojej napisanej głupoty, że mamy 40letnią sieć energetyczną.
  • Odpowiedz
@Kempes: Jeśli spadałyby tylko ceny papierów wartościowych miałbyś rację, jeśli spadają ceny większości spółek nazwałbym to korektą lub trendem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Nasza sieć wymaga gigantycznych inwestycji - o proszę nawet znalazłem raport NIK na ten temat:
"Według danych PSE Operatora, niezbędne nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 8,5 mld zł do roku 2015. W następnych pięciu latach przekroczą one 7,5 mld zł, a w okresie 2020-2025 –
  • Odpowiedz
A to ciekawe, aż poszukam informacji w tym temacie - dzięki


@Kruva: tak na szybko: http://www.rp.pl/artykul/649811-Straty-w-przesyle-siegaja-w-kraju-12-proc-energii-rocznie.html

Straty w kraju sięgają 12%, są rejony, gdzie straty sięgają 20%. Negatywnie odstajemy od standardów europejskich i potrzeba wielu inwestycji, aby to zmienić.
Dodatkowo, trzeba będzie wymienić sporo infrastruktury pod przesyłanie dwukierunkowe (model prosumenta dostosowany pod OZE), a nie jak to było do tej pory w wielu miejscach tj. jednokierunkowe.

W innym artykule gdzieś czytałem,
  • Odpowiedz