Wpis z mikrobloga

Od zawsze marzyłem o drukarce 3d. Ale jej koszt grubo ponad 1000zł, cóż za dużo jak na zabawkę dla dorosłego. Ale od dłuższego czasu obserwuję ogromne spadki cen, można kupić drukarki już za niewiele ponad 400zł (tronxy x1). Dlatego też chce coś taniego co będzie dawało frajdę a zarazem nie zabije mi budżetu domowego. Ten tronxy budżetowo jest OK, ale nie wygląda na stabilną drukarkę. Dlatego bardziej przymierzałbym się do Tevo Tarantula, co o niej sądzicie? Czy może lepiej by było jeszcze trochę odłożyć i kupić coś w stylu anet a8 bo one niewiele droższe? I jak jest z wysyłką Priority Line, ona omija opłaty celne, podatki?
A może w drugą stronę, zrobić samemu taką drukarkę? Co prawda obudowę musiałbym chyba z MDFu wycinać bo nic innego do głowy mi nie przychodzi (w pracy mamy tylko plazmę, gdyby był laser to by było coś pięknego...)? Czy wyjdzie niewiele taniej, a taka tarantula przynajmniej jako-tako wygląda na biurku? :)
#3dprinting #drukarka3d #gearbest
  • 19
  • Odpowiedz
@blantek: @mbujak:
Właśnie nie wiem... Coś pokręciłem sam sobie, bo cały czas byłem przekonany, że A8 kosztuje w okolicach 800zł, ale najwyraźniej pomyliłem z inną drukarką, chyba, że ostatnio tak ceny zeszły?

A8 450zł? Jest jakiś kupon? Bo na GB wyświetla mi cenę 550
  • Odpowiedz
@LrPrl: oczywiscie to cena z kuponem. musisz polowac na tagu gearbest. ostatnio byla kilka dni pod rzad w tej cenie
800zl to pewnie cena bez znizek - nie warto nawet sie zastanawiac. bez znizek kupuja bogacze i naiwniaki a nie polaki cebulaki.
  • Odpowiedz
@LrPrl: naprawdę się opłaca ponad 2 lata temu jak zaczynałem to idąc maksymalnie po kosztach zrobiłem prusę i3 za 450 zł - ale porównując do tych zestawów to była gorszej jakości.
  • Odpowiedz
@LrPrl: działa jeszcze kupon PLGB102008 na Anet A8 (CN Warehouse) obniżający do 129,99$, do tego cashback GA 5% i jest w miarę fajna cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przepraszamczytenloginjestwolny: No to może przede wszystkim jedno, chociaż patrząc na ceny A8 wygrywa to zadam je... Bo na YT wszyscy się zachwycają tą drukarą, więc jak jest - jest całkiem spoko czy recenzje jej są tak bardzo pozytywne ze względu "zrobię dobra recenzję to może następnym razem wyślą mi coś jeszcze lepszego"? :P
Czy kupiłbyś ją drugi raz? :)
  • Odpowiedz
@LrPrl: dałem za nią 200$ teraz kosztuje 151$, pewnie bym kupił, przede wszystkim za aluminiową ramę, anet ma akryl, anet ma 2 silniki na osi Z tarantula ma jedną, ale ramię ma lekki i nie ma problemu z poziomowaniem stołu ani luzami przy drukowaniu(luzy=niedokładny wydruk)
co do ramy to im sztywniejsza tym mniejsze luzy i bezwładność podczas szybkich ruchów łoża albo głowicy i lepsza jakość druku,
  • Odpowiedz
Trochę mi zamieszałeś. Ogólnie fakt aluminiowa rama na plus, ja myślałem, że w A8 sobie trochę usztywnię ramę w taki czy inny sposób. Dodatkowo to bardzo popularna drukarka, więc wszelkie upgrade są bardzo proste i wszystko opisane. Z drugiej strony ta tarantula w sumie też ma sporo modeli na stronach więc może warto się nią zainteresować mimo iż stówkę droższa...
  • Odpowiedz