Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, za parę dni wylatuję do pracy w #usa :D

Nie wierzę że się mi to udało w tak młodym wieku jakim jest 22lata!
Cały się trzęsę z radości oczywiście, spać nie mogłem ostatniej nocy, bo byłem zbyt pobudzony.
Już nie mogę się doczekać! Bilet mam ogarnięty, wsiadam w samolot.
A wiecie co jest najlepsze? Ja nie mam jakiejś " wymagającej roboty " bo jestem po zawodówce, nie wiem jakim cudem mi się to udało!
Napisałem do gościa, przekonał ambasadę USA, no i lecę w przyszłym tygodniu do pracy ( ͡ ͜ʖ ͡)
Przyznam, że trochę się z tym namęczyłem. Ale się udało nawet szybko. Mam już wszystko ogarnięte, co jest potrzebne.

Powoli się pakuję, wezmę te najważniejsze rzeczy, co mi się najbardziej przydadzą, i w drogę!
Jak ktoś jest ciekawy pracy, to się mocno zdziwicie, ale jestem elektrykiem oraz uczę się tak już dodatkowo instalacji typu jakiś klimatyzacji itp.

Nadal jestem lekko w szoku. Nie sądziłem, że kiedyś mi się to uda.
Wcale nie musicie być żadnych #programista15k żebyście mogli pracować u kogoś za granicą! :)
#wygryw #wygralemzycie #pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mireczki, za parę dni wylatuję do p...
źródło: comment_VT0jYh9dA1rIl01oDx7cDScaWtkKUCLr.jpg
  • 28
nie koniecznie jest to rozpatrywane bardzo indywidualnie


@Sweet_acc_pr0sa: Koniecznie, jest to jasno powiedziane:

To work in a specialty occupation. Requires a higher education degree or its equivalent.


https://travel.state.gov/content/visas/en/employment/temporary.html

Wiadomo że zawsze zdarzają się wyjątki ale to musiałby go chyba rząd ściągnąć do siebie albo sam prezydent.
@Andrzejek13: Wyjątków jest naprawdę sporo, w końcu dlatego tam jest napisane, nawet w zacytowanym przez ciebie fragmencie "albo ekwiwalent". Jeżeli masz odpowiednią liczbę lat doświadczenia zawodowego albo należysz do odpowiednich organizacji o uznanej renomie i wysokich kryteriach przyjęć etc. etc. to nie ma wielkiego problemu dostać.
eżeli masz odpowiednią liczbę lat doświadczenia zawodowego albo należysz do odpowiednich organizacji o uznanej renomie i wysokich kryteriach przyjęć etc. etc. to nie ma wielkiego problemu dostać.


@meohaw: Pamiętaj że rozmawiamy o elektryku, nikt nie zrobi wyjątku dla osoby która wykonuje tak popularny zawód.
@meohaw: Nie znam statystyk ale raczej małe szanse na wizę dla osoby która nie ma wyższego wykształcenia. Trzeba pamiętać o tym że liczba miejsc jest mocno ograniczona i wiele osób które spełniają wszystkie wymagania też wizy nie dostanie. Możliwe że załapią się osoby do pracy na jakiś platformach wiertniczych czy coś ale raczej nie będzie to wielu ludzi.

EDIT: Znalazłem statystyki, zatrudniają głównie w branży IT z tego co widzę, reszta