Wpis z mikrobloga

Mieliśmy z różowym poważną rozmowę na temat podziału obowiązków w naszym domu. Stanęło na tym, że trzy razy w tygodniu będę musiał zmywać naczynia... W związku z tym mam do Was bardzo poważne pytanie drogie #rozowepaski - polecicie jakąś dobrą zmywarkę? Budżet powiedzmy 1200 zł, jak będzie coś dobrego i wartego dopłaty to `1500 wysupłam na ten cel - zastosowanie, zmywanie po dwóch osobach + dobrze, żeby była troszkę większa na wypadek jak by goście wpadli (albo - my z różowym, z czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

#zmywarka #agd #urzadzajzwykopem
  • 76
  • Odpowiedz
@robertx: z kwestii uzytkowych - czy "widelki" na talerze na dolnym poziomie sa ruchome i czy mozna je skladac.
Dalej - niektore zmywarki na gornym poziomie oferuja mozliwosc ukladania kubkow/szklanek pietrowo, przydaje sie to niekiedy.
Kolejna rzecz - jak juz ktos wyzej pisal, przydaje sie jakis syzbki program, ale warto tez miec taki eko, co prawda trwa duzo dluzej, ale generuje mniejsze koszty - a w codziennym uzyciu dlugosc programu nie
  • Odpowiedz
@robertx: Co do marki polecam Bosh/Siemens (wychodzą z tej samej fabryki i są praktycznie identyczne). Ostobiście mam Siemensa. Oni oferują też 10 lat gwarancji na kosze, a te potrafią rdzewieć (mi zerdzewiały w 4 letnim whirpoolu).

Co do przydatnych dodatków, warto zastanowić się nad szufladą na sztućce zamiast kosza, dodatkowo nad "kładzionymi" przegródkami na talerze, lepiej wtedy jest wkładać garki i miski.

Co do wielkości. Jeżeli jecie głownie w domu nie
  • Odpowiedz
@PszczolkaFajaa: Nie wiem jakim cudem zbierasz tydzień do 45 przypuśćmy nawet 12 kompletów(na 45 12 kompletów to z tego co wiem to maks niektóre mieszczą nawet tylko 9) to jest 6 na osobę, więc dziennie nie zapełniasz nawet kompletu. Ja tam rano korzystam z talerza na śniadanie, talerza na obiad i talerza na kolację, w między czasie miska na zupę. Kubek na kawę, szklanka na wodę i wieczorem na herbatę. W
  • Odpowiedz
Potwierdzam bierz 60. W domu rodzinnym przy 4 osobach zmywarka służy tylko do mycia naczyń bez garow, blaszek do pieczenia i tym podobnych i wstawiana jest codziennie. A jak są goście jacyś to dramat bo trzeba na kilka razy to myć. A garnki itp. nie idą do zmywarki bo potem ciężko w to maleństwo coś upachac. Także tylko 60tka.
  • Odpowiedz
@robertx: ja mam 45' i w sumie czasem brakuje miejsca, szczególnie gdy wrzucamy plastikowe opakowania, wiesz, te do przechowywania żarcia w pracy. Gdyby nie to, to dla naszej dwójki spokojnie by starczyła ta 45'.
Nastawiamy ją jakieś 5-7x w tygodniu. Pamiętaj jeszcze, że jest ogromna różnica pomiędzy najtańszymi a najdroższymi kapsułkami. Polecam razem ze zmywarką kupić ich zapas - odejdzie koszt wysyłki.
Nie kupuj na allegro, tylko bezpośrednio w sklepie przez
  • Odpowiedz
w domu mam bosha - jest rewelacyjny


@migdalll: Była byś w stanie dowiedzieć się jaki to model bosha jest taki super? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do przydatnych dodatków, warto zastanowić się nad szufladą na sztućce zamiast kosza, dodatkowo nad "kładzionymi" przegródkami na talerze, lepiej wtedy jest wkładać garki i miski.


@magduska88: Może się okazać przydatne w codziennym użytkowaniu, dzięki!

Pamiętaj jeszcze, że jest ogromna różnica
  • Odpowiedz
@robertx: był już podobny temat, musisz kupić dwie zmywarki, bo nie będzie Ci się chciało wykładać rzeczy że zmywarki, no a gdzieś trzeba brudne rzeczy wkładać (druga zmywarka) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Widzę, że OP chce kupić 60 - ja się przymierzam do kupna 45 w przyszłym miesiącu, jeśli macie jakieś konkretne modele do polecenia to będę wdzięczny :)
  • Odpowiedz
Te kapsułki wrzucam za każdym razem jak chcę coś umyć,


@robertx: tak tak, to jest środek myjący.
Ja mam najtańsze Finish classic i chyba najdroższe Finish Quantum. Różnica jest ogromna. Przy tych najtańszych szkło jest matowe i zostaje jakiś taki osad.
Aha i jeszcze jedno: NIGDY, PRZENIGDY NIE UŻYWAJ ZWYKŁEGO PŁYNU DO MYCIA NACZYŃ DO ZMYWARKI.

Jest jeszcze sól i nabłyszczacz. Sól przygotowuje wodę do warunków zmywarki natomiast te droższe kapsułki
  • Odpowiedz
@robertx: napiszę Ci wieczorem. Ja mam 60tkę i dość długo zbieram do niej naczynia, ale po imprezie czy weekendzie z niebieskim idealnie. U niebieskiego znów będzie 45 bo miejsca brak, trochę się tego obawiam, bo on dobrze i często gotuje.
  • Odpowiedz
@robertx dobrze żeby miała indukcyjną a nie magnetyczną pompę myjącą. Moja #!$%@?ła sie po 2 latach i 3 miesiącach. 520 zł. I żeby pompa nie była zintegrowana z grzałką.
  • Odpowiedz
@robertx: Co do środków ja używam niemieckiego "Dreft" nie zdarza się żeby coś nie domył (kupuje na giełdzie ale dostaniesz też na allegro, 90 kapsułek to koszt 60-70 zł, ale przy zmywaniu codziennym starczy na 3 miesiące, a co dwa dni na pół roku). Zamiast soli możesz używać tabletek to uzdatniania wody. Nabłyszczacz polecam z Finish.

Co do przydatnych rzeczy. Jak planujesz zmywarkę w zabudowie, to sprawdź czy ma jakąś lampkę
  • Odpowiedz