Wpis z mikrobloga

Poszedłem matkę zarejestrować na rezonans magnetyczny.

[Ja]: Dzień dobry chciałbym moją mamę zarejestrować na badanie rezonansem magnetycznym.
[Pani w okienku]: Proszę o skierowanie.
[J]: Proszę.
[Pwo]:
[Pwo]: Czy czwartek o 7:30 może być?

No niestety Mireczki nie może być ponieważ mama ma bóle kręgosłupa które ostatnio uniemożliwiają jej chodzenie...

[J]: Oczywiście może być, ale nie dałoby się znaleźć czegoś wcześniej, np. jutro? Może być w dziwnych godzinach, dostosujemy się.

Kobieta odrywa wzrok od kumputera i patrzy na mnie spojrzeniem, którym normalnie patrzysz na studentów AGH i mówi:

[PwO]: Czwartek, 7:30 , 14 czerwca 2018, proszę Pana.

Śmiech przez łzy.

Kurtyna.

#protip Jeżeli na skierowaniu od lekarza specjalisty ( w tym przypadku neurobiologa) nie macie adnotacji PILNE, nie będziecie przesuwaniu w kolejce "do przodu" nawet jeżeli zwolni się miejsce. Swoją drogą zapytany co by to dało, zostałem poinformowany, że w przypadku adnotacji PILNE zostałbym wpisany na... kwiecień.

255 zł ubezpieczenia zdrowotnego co miesiąc (DG) i w momencie kiedy muszę skorzystać ze Służby Zdrowia płacę i tak 450 zł za prywatne badania... WINCYJ PINIONDZÓW DLA REZYDENTUFFF, min. 6,8% KGB!!!!

#medycyna #sluzbazdrowia #truestory #gorzkiezale
  • 225
@Kevin_Spacey

Jedna plytka ortopedyczna potrafi kosztowac 15 k, a ty tutaj sie burzysz o 250 zlotych.

Znajdz ubezpieczyciela, ktory ci za tyle pokryje praktycznie wszystko jak NFZ.

Placisz śmieszne pieniadze to i masz smieszne uslugi.

Po to jest te 6,8 % PKB, aby zwiekszyc srodki w systemie, zeby bylo na sprzęt, specjalistów itp. Celem poprawienia jakosci swiadczonych uslug, skrocenia kolejek. Bez tego ani rusz.
@mlodysum: Nie. Płacę za usługi którzych NIE OTRZYMUJĘ. To zasadnicza różnica. Dla ciebie 250 zł x 12 to śmieszne pieniądze za " usługę ", dla mnie to 6000 zł rocznie które wydaje NA NIC. Po prostu biorę dwie i pół wypłaty i spuszczam w kiblu.

Problemem jest złe zarządzanie, nieefektywność, korupcja i zabetonowanie środowiska co zreszta młodzi lekarze potwierdzili strajkiem.

Tylko oni chcą żebyśmy im dali jeszcze więcej pieniędzy i się
@Kevin_Spacey: Brawo, właśnie zfinansowałeś 1,5 dnia pobytu na OIT, 1/2 wartości operacji wycięcia wyrostka i 1/10 wartości operacji ortopedycznej.

To są śmieszne pieniądze.

Zrozum, że płacąc na NFZ, płacisz dokładnie takie samo ubezpieczenie jak OC.

Zarządzane jest źle, ale tak, żeby zaoszczędzić. Fakt trzeba to zmienić. W dużych ośrodkach korupcji nie ma. Polski system ochrony zdrowia jest az nadto efektywny przy takiej podazy pieniedzy. Wszystko dzieki robieniu za czterech z pensja