Wpis z mikrobloga

Poszedłem matkę zarejestrować na rezonans magnetyczny.

[Ja]: Dzień dobry chciałbym moją mamę zarejestrować na badanie rezonansem magnetycznym.
[Pani w okienku]: Proszę o skierowanie.
[J]: Proszę.
[Pwo]:
[Pwo]: Czy czwartek o 7:30 może być?

No niestety Mireczki nie może być ponieważ mama ma bóle kręgosłupa które ostatnio uniemożliwiają jej chodzenie...

[J]: Oczywiście może być, ale nie dałoby się znaleźć czegoś wcześniej, np. jutro? Może być w dziwnych godzinach, dostosujemy się.

Kobieta odrywa wzrok od kumputera i patrzy na mnie spojrzeniem, którym normalnie patrzysz na studentów AGH i mówi:

[PwO]: Czwartek, 7:30 , 14 czerwca 2018, proszę Pana.

Śmiech przez łzy.

Kurtyna.

#protip Jeżeli na skierowaniu od lekarza specjalisty ( w tym przypadku neurobiologa) nie macie adnotacji PILNE, nie będziecie przesuwaniu w kolejce "do przodu" nawet jeżeli zwolni się miejsce. Swoją drogą zapytany co by to dało, zostałem poinformowany, że w przypadku adnotacji PILNE zostałbym wpisany na... kwiecień.

255 zł ubezpieczenia zdrowotnego co miesiąc (DG) i w momencie kiedy muszę skorzystać ze Służby Zdrowia płacę i tak 450 zł za prywatne badania... WINCYJ PINIONDZÓW DLA REZYDENTUFFF, min. 6,8% KGB!!!!

#medycyna #sluzbazdrowia #truestory #gorzkiezale
  • 225
pacjentów za darmo z NFZ urządzenie kupione za publiczne pieniadze obsługuje we wtorki od 11:30 do 13:15 a przez pozostałą część tygodnia #!$%@? pacjentów p


@Kevin_Spacey: ty ciemnaku ty XD Gość dostaje gównopensje, więc robi prywatnie żeby zarabiać zgodnie z wykształceniem, a Ty jeszcze kwiczysz, że jest przepłącony XD

NIECH JADĄ ale hurr durr więcej też pracują leniuszki xD Jeszcze k----a za darmo z NFZ XDDDD Nie no, zrobiłeś mi dzień
@Strahl: Dobrym sposobem byłoby tworzenie dla lekarzy umów zakazaujacych podejmowania im pracy w wiecej niż jednym- dwóch miejscach aby uniknąć tego że o 9:30 nie ma na miejscy pracy lekarza który zaczął przyjmować o 8.


@Kevin_Spacey: torba, turlam się, przestań już pisać. proszę XDDD ZAKAZAĆ BIEDY USTAWĄ! Ku---waa, macie pracować gnidy! MNIE SIĘ NALEŻY!!! JA PŁACĘ!!!! XD
Pobierz Gluptaki - > @Strahl: Dobrym sposobem byłoby tworzenie dla lekarzy umów zakazaujacych...
źródło: comment_18boV298zQBlPHxUcvuwaHEbYwJZEFnr.jpg
@Gluptaki:

żeby zarabiać zgodnie z wykształceniem

O, jak zgniłem! Niech zmieni pracę, weźmie kredyt - w czym problem? Skoro mało zarabia niech się przekwalifikuje, np. na programistę - nie słyszałem o strajkach tej grupy (sam do niej należę). Można? Można. A i jeszcze jedno - co z tego, że taki lekarz ukończył studia? To go czyni lepszym od innych i ma sprawić, że z miejsca pracodawcy obsypią go milionami złotych? xDDDDDDDDDDDD
@Ray_Zero: Kolego, ale wiesz, że to jak zarabiają w Polsce lekarze wynika wyłącznie z tego, że takie jest obwarowanie ustawami i centralnie planowaną gospodarką w tej dziedzinie, która robi z lekarzy niewolników do 37 roku życia? Nikt nie musi się przekwalifikowywać żeby być "łoborze programistom płacą mi w polskim kołchozie zachodnie stawki i nie narzekam" (cieszę się waszym szczęściem, bo przynajmniej niektórzy dostają adekwatną kasę do włożonej pracy), wystarczy #!$%@?ć ten
@Ray_Zero: w tym, że jak on zmieni pracę to kwików polaczków będzie jeszcze więcej. Poważnie, jak tępym trzeba być żeby nie dostrzegać, że komfort życia w społeczeństwie jest zależny od populacji niektórych grup zawodowych? Kolejki wydłużają się praktycznie na naszych oczach, system centralnie sterowany daje dupy, uwolnienie pewnych sektorów na całkowicie prywatne powoduje jeszcze większe zwyrodnienia, ale ch*j "weź kredyt, zmień pracę, a leczyć się będę babką lekarską". N/c.

Poza tym
@Gluptaki: Zabawne paradoks - im ktoś częściej naśladuje/wrzuca zdjęcie polaka tym bardziej zachowuje się jak ktoś z kogo wydaje mu się, że szydzi.

Należy mi się, bo płacę.

Czy byłoby dla ciebie dziwne gdybyś wchodził codziennie rano do piekarni i zostawiał 10 zł nie otrzymując nic w zamian?

Czy uznałabyś za dziwne podjeżdżanie na stacje zapłata 100zł i odjazd bez tankowania?

Termin za 8 msc to ILUZJA usługi, obietnica jak 15
@Gluptaki:

czy byś nie protestował jakby Ci wprowadzono obowiązkową specjalizację 13 miesięczną po ukończeniu studiów podczas której nie mógłbyś brać zleceń, a później wysłano na rezydenturę za określoną stawkę (2600 netto). I w planach byłby zakaz przyjmowania "zleceń z zagranicy".

Nie, wyjechałbym. + Kwestia specjalizacji jest znana od lat - po co się tam pchali?