Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Kinja: gdyby to jakiś latający luzem bulterier był czy patologia to tak, tutaj nie ma co się burzyć


@enron: problem w tym, że prędzej rzuci się na Ciebie burek niż bulterier. Te psy są w pierwszej kolejności negatywnie nastawione na inne psy, jeśli w ogóle o agresji mowa. Na ludzi niejednokrotnie mają tak #!$%@?, że nawet głaskaniem nie są zainteresowane.
Niemniej - #!$%@? psy jak #!$%@?, jakim trzeba być ciulem,
@enron Syndrom sztokholmski :D A tak serio to po psie najgorzej się goi. Z drugiej jednak strony +5 do rispekta za powstałe blizny. Kiedyś mnie też taki mały gówniak zaatakował - właścicielka do mnie z mordą (stara baba, którą pradem by trzeba było) że piesek wystraszony i moja wina!

Szybkiego gojenia Mirku !
ps: mocno #!$%@?łeś ?
  • 3
@enron no tak, jakby dziecko #!$%@?ł... miły starszy pan, pies tez fajny, tylko te zęby...


Stary, co to za podejście, skoro pies potrafi tak #!$%@?ć byle biegającą osobę to znaczy że powinien mieć kaganiec. Nie ma tu pola do dyskusji.

@tosyu: no i od teraz ten pies na pewno będzie w kagańcu.
@piottrek: trochę inaczej jest gdy idziesz z psem o 5 rano i nie spodziewasz się żywego ducha a
@chixi: Pomijając fakt, że wydaje mi się, że jest to uregulowane prawnie, to chodzi też raczej o to, że "rozum i godność człowieka" (dla ograniczonych - zdrowy rozsądek) nakazuje, że skoro ma się psa, który przejawia agresywne zachowania wobec ludzi i nie potrafi się go utrzymać na smyczy, to MOIM ZDANIEM powinno się mu zakładać kaganiec i tyle. Chodzi o posiadanie wyobraźni i przewidywanie tragedii ZANIM się ona wydarzy. Bo szkoda,
@enron
@Kinja w skrócie w Polsce nie ma przepisu który jednoznacznie nakazywałby wyprowadzanie psa w kagańcu, są ogólne regulacje:
"- ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt
- ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń

Jednak ani Ustawa o ochronie zwierząt ani Kodeks Wykroczeń  nie precyzuje, w jakim stopniu musimy kontrolować swojego psa udając się z nim w miejsca ogólnie dostępne. Brak jest jednoznacznego przepisu nakładającego na