Wpis z mikrobloga

@PipBoy13: Pewnie przy nieplanowanym postoju (i braku korków według danych) po chwili włączy jakiś alert. A przy otworzeniu ładunku również. Wtedy tylko szybka reakcja policji i.... :D
No tak samo jak teraz będzie. Kierowca może dzwonić na policję, a pojazd będzie mógł zgłaszać nieprawidłowości.
@mac_jg: No właśnie jestem ciekaw jak to rozwiążą bo przecież możliwości zagłuszania różnych pasm sygnału jest multum w tym przekierowanie sygnału że wszystko jest w porządku i ciężarówka dalej leci z trasą. Skończy się to tak że i tak będą ludzi wysyłać w ciężarówce na pace dla kontroli xD
@PipBoy13: Jak chcesz podstawić sygnał że niby jedzie tak samo, bez bezpośredniego ingerowania w elektronikę pojazdu? Zasada działania GPS praktycznie to uniemożliwia, może zakłócić, czy coś, ale nie podstawi trasy.
Dodatkowo są odpowiednie anteny, które sobie bardzo dobrze radzą z większością zagłuszaczy. A wtedy przy braku kontaktu też może wyrzucić system alert. Dodatkowo w pojedzie może być "czarna skrzynka" z pełnym nagraniem całej sytuacji. Pojazd może np. włączyć jakiś głośny i
@mac_jg: ja nie mam pojęcia, nie znam się na tej technologii ale może jakiś przekaźnik sygnału?
@FlameRunner: ciężarówka wyhamuje by uniknąć zderzenia, kierowca jeśli zauważy zagrożenie może staranować.
Żeby nie było jestem jak najbardziej za takim postępem po prostu jestem ciekawy jak to rozwiążą
@PipBoy13: GPS działa na zasadzie kontaktu z satelitami, zawsze parę z nich jest "widoczne".
Na podstawie opóźnienia i danych odbieranych od nich moduł GPS ustala swoją pozycję.
Naprawdę by trzeba było się mega postarać, aby to podstawić (nie mówię, że nie wykonalne, ale raczej sprawa dla wojska, dodatkowo nie wiem jak mogliby nadać sygnał, przy okazji aby nie nakładał się oryginalny sygnał, w modułach GPS są też specjalne systemy antyzagłuszeniowe, także
w tym przekierowanie sygnału że wszystko jest w porządku i ciężarówka dalej leci z trasą


@PipBoy13: a gdzie tam, skąd weźmiesz klucze szyfrujące do podpisania sygnału?

Dodajmy do tego że można mieć sygnał typu heart beat (jeżeli centrala nie odbierze heart beat ani razu w ciągu 5 minut wysyła patrol) i nawet zagłuszenie całego radia w okolicy nie pomoże.

Zresztą te ciężarówki będą miały pewnie niemal niezniszczalne czarne skrzynki, ich okradanie