Wpis z mikrobloga

Ścieżki rowerowe na 10 tys. km2 w w 2016 r.

Co jest rozumiane za ścieżkę rowerową:
Ścieżka rowerowa (droga dla rowerów) - droga lub jej część przeznaczona do ruchu rowerów jednośladowych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi (ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137).
Za długość ścieżek rowerowych należy uważać długość dróg dla rowerów przebiegających w jednym kierunku. Długość ścieżek położonych po dwóch stronach drogi jest liczona odrębnie. Ujęto ścieżki rowerowe służące głównie do celów komunikacyjnych, a nie turystycznych, tzw. szlaków rowerowych (np. położonych w lesie).


Zapraszam do obserwowania tagu, w którym będę wrzucał różne mapy obrazujące aktualną sytuację → #widaczabory

Zanim zadasz pytanie - sprawdź, czy nie ma na nie odpowiedzi w FAQ.

[ #mapy #mapporn #statystyka #ciekawostki #polska ]
czarnobiaua - Ścieżki rowerowe na 10 tys. km2 w w 2016 r.

Co jest rozumiane za ści...

źródło: comment_PxOzXmHys9MS7Fs8m6fmr60Chu3sJafq.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@czarnobiaua droga rowerowa to droga rowerowa, a szlak to szlak, zupełnie dwie różne rzeczy. Szlak może wieść zwykłą drogą, drogą leśną, drogą dla rowerów i czymkolwiek innym. Nie wiem nawet czy jakaś ustawa definiuje coś takiego jak szlak rowerowy, ale na pewno nie robi i tego PoRD.
  • Odpowiedz
"Informacja nieprawdziwa" - w Tarnowie nie ma w zasadzie żadnych ścieżek rowerowych, są chodniki po których wolno jechać rowerem, bez wydzielonego miejsca.
  • Odpowiedz
@czarnobiaua: Ta mapa na pewno jest dokładna? Chyba rozumie tylko ścieżkę rowerową jako ścieżkę rowerową, a nie trasę rowerową? Bo w to, że są powiaty bez ścieżek rowerowych na terenach słabo zaludnionych jestem w stanie uwierzyć, ale w to, że nie ma tam nawet tras rowerowych, to już nie.

Edit: OK, nie zauważyłem w opisie, czyli tak jak myślałem.
  • Odpowiedz
@czarnobiaua: tymi "odpowiednimi" znakami są np tabliczka z napisem nie dotyczy roweru (pod zakazem ruchu, zakazem wjazdu albo pod niebieskim znakiem z ludzikiem) i już coś takiego jest liczone jako droga rowerowa. W praktyce może to być jakaś leśna droga gruntowa, albo droga techniczna na wale przeciwpowodziowym wyłożona nierównymi płytami z otworkami (po których praktycznie nie da się przejechać nie uszkadzając roweru).

Niektóre miasta do statystyk wliczają również wszystkie drogi osiedlowe.
  • Odpowiedz
Najlepsze sciezki porobili w Lublinie. Na przykład u mnie na dzielnicy Pomalowali tylko pasy, walnęli znak poziomy o scieżce rowerowej i nagle Lublin stał się miastem z niesamowicie rozbudowaną siecią scieżek rowerowych....
  • Odpowiedz