Wpis z mikrobloga

Mirki,
Mam do złożenia komputer. Cena końcowa do 3500. Jaki najbardziej opłacalny zestaw mogę dostać w tej cenie? Komputer ma służyć głównie do grania. Jakiś SSD na system i HDD na dane.
Dorzucam zdjęcie zestawu złożonego jakiś czas temu, fajnie by było gdyby ktoś pomógł złożyć zestaw podobny z odpowiednio mocniejszymi podzespołami mieszczącymi się w cenie ;)

#pcmasterrace #komputery #pc
  • 12
@emailabc123: Aha, rozumiem, że to jest sprzęt, który masz obecnie? W pierwszej chwili myslałem, że to taki, który ci kiedyś zaproponowali, ale nie kupiłeś. W takim razie tak jak kolega wyżej mówi, nie opłaca ci się w takim budżecie nowego składać teraz.
Składam kolejnego kompa dla innej osoby. I pytam w co warto zainwestować. Zauważyłem że RAM podrożał ale jeśli chodzi np o kartę graficzną to kupię lepszą w tej cenie... Najtrudniej przychodzi mi wybór procka. Czekam na Wasze propozycje :)
@emailabc123: Ten zestaw wyżej, który ci dałem jest ok. 3100 + zostaje na obudowę. Zestaw, który w przyszłości ewentualnie będzie można poprawić, wymieniając ten procesor na np. i5-8600k, który teraz jest poza budżetem. Można też wziąć 8 GB RAMu w jednej kości i w przyszłości dołożyć drugie 8. Jak budżet pozwoli (bardziej na przyszłość) to można również wziąć lepsze chłodzenia, już pod ten ewentualny procesor, który byłby podkręcany, np. to https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermaltake-frio-extreme-silent-140mm-cl-p002-al14bl-b-731800/