Wpis z mikrobloga

@heheszkitroche myślę, że bardziej osmieszasz się ty skoro nie znasz podstaw ruchu drogowego. Ale ja ci palcem przepisów wskazywać nie będę. Mogę jedynie podpowiedzieć, że możesz szukać w artykułach zaczynających się od 20.

Przerażające jest też to, że mówisz, że są szkoły które tak uczą.
@Krupier: niedzielnych? ty jestes jakim głąbem. po 1 niczego takiego o czym ty mowisz w przepisach nie ma, a po 2 jest pelno materialow w necie, ktore twojemu wyimaginowanemu przekoaniu przecza. pewnie jestes jednym z tych dzbanów co zawracajac objezdzajac cale rondo na zewnetrznym bo tak najbezpieczniej :)
@heheszkitroche Internet, sirius źródło. Podałem ci od których artykułów możesz szukać. Na tacy nie podam bo to są takie podstawy, że przerażające w ogóle jest, że ich nie znasz.

Po rundach umiem jeździć, nie martw się.
@heheszkitroche: weź głęboki wdech i wydech. Niestety plagom są janusze zjeżdżający ze środka ronda, i jeszcze burzący się ze maja pierwszeństwie przed pojazdem na prawym pasie. Jest to wprawdzie szybki i skracający drogę manewr, ale póki u nas nie stworzą rond turbinowych, nie będzie to nigdy bezpieczny i sprawny sposób. Wina leży po obu stronach, bo lamusów co całe rondo jadą prawym pasem #!$%@?łbym prądem ( ͡° ͜ʖ ͡
@heheszkitroche: czyli nie masz pierwszeństwa (ja odniosłem się do buraków co na sile zajeżdżają drogę ze środka ronda i wymuszają pierwszeństwo). Nie twierdze ze jak zjedziesz z wewnętrznego pasa ze skrzyżowania to dostaniesz mandat, ale jest to nagminnie wykorzystywane, i powoduje blokowanie się skrzyżowania.
@Abovd: oczywiscie, ze pierwszenstwa nie masz zjezdzajac z niezewnetrznego pasa. zaznaczylem to na samym poczatku i potepiam takie zachowanie

dodatkowo tez uwazam ze w wielu przypadkach zjazd z niezewnetrznego przyspiesza ruch - np mogą zjechac dwa auta naraz (oczywisice ten ktory zjezdza z niezewnetrznego wciaz musi uwazac poniewaz osoba zjezdzajaca z zewnetrznego moze wybrac oba pasy)

@Krupier: z tobą już nie gadam. jedź sobie zamulac na rondzie
@Krupier: natknąłem się na taki zapis
„W przypadku rond wielopasmowych w świetle obowiązujących przepisów, na chwilę obecną, manewr opuszczenia ronda może być wykonany zarówno z pasa zewnętrznego (prawego) jak i z pasa środkowego (wewnętrznego o ile są 2 pasy ruchu).”
Możesz podać mi jakiś przepis by jednogłośnie to zweryfikować? Wprawdzie zjeżdżając z wewnętrznego pasa i tak przejeżdżamy przez pas zewnętrzny służący do zjazdu z ronda.
@Abovd w świetle jakich przepisów? Bo takich dotyczących stricte ronda nie ma. Zostaje więc najzwyklejszy Art. 22 ust. 2 pkt. 1. Pasy na rondzie to jezdnia jednokierunkowa jeśli dobrze pamiętam. ;)

Możesz zjechać z wewnętrznego, pewnie, że tak. Tak samo jak na prostopadłym skrzyżowaniu. Ale jak gość po prawej w ciebie wjedzie to dostaniesz dwa mandaty. Jeden za nieustapienie pierwszeństwa, a drugi właśnie z tytułu Art.22 PoRD.
@Krupier: powodując wypadek jak najbardziej się zgodzę, ale czy policja ukara nas mandatem jeśli wykonamy ten manewr w sposób płynny i bezpieczny?
@Abovd sama z siebie pewnie nie, mają #!$%@?. Ale rozmawiamy o prawnych aspektach.

Pomijam fakt, że taki manewr jest najzwyczajniej w świecie niebezpieczny. Nie wiesz czy ten po prawej jedzie prosto czy skręca jak ty. A jak skręca to w wielu przypadkach, jeśli znaki poziome nie mówią inaczej, może od razu zjechać też na lewy pas.
@Krupier: Nie ma to jak interpretować przepisy po swojemu i obrażać wszystkich dookoła, gdy ktoś śmie zaprzeczyć, argumentując "ja za Ciebie przepisów nie będę czytać, przerażające jak bardzo się nie znasz, jestem wypokowym ekspertem, racja jest po mojej stronie".

Nawet nie chce mi się szukać dalej, bo już pierwszy link po wpisaniu "zjazd z ronda z wewnętrznego pasa" utwierdza człowieka w przekonaniu, że jesteś w błędzie.

klik

Jestem ciekaw, czy w