Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy w związku z uzyskaniem rozszczeń z NWW od Axa Direct. Sprawa wygląda następująco: mam uszkodzone więzadła (możliwe że zerwane) w stopie ATFL (w opisie rezonansu nie jest napisane czy są zerwane (bo podobno nigdy tego nie napiszą)), USG wykazało uszkodzenie 2 stopnia. Ubezpieczenie z karty EURO 26 w wersji Word i Sport.
W PZU bez problemu wypłacili mi NWW
W Axa dostałem odpowiedź cytuję : W opinii naszego lekarza .... w przypadku zgłoszonego urazu (skręcenie stawu skokowego III stopnia, bez uszkodzeń struktur kostnych) nie przysługują żadne świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, ponieważ uraz ten nie jest wymieniony w Tabelach 2 i 2A właściwych dla zakresu w/w ubezpieczenia.

Czy to oznacza że nawet jeśli pozrywam mięśnie, więzadła w całym ciele to dla nich to nie będzie trwały uszczerbek na zdrowiu ?
Powinienem się od tej decyzji odwołać (jakby to miało wyglądać) ?
Nigdy tego nie robiłem, a coś mi się zdaje że powinno mi się należeć.

#ubezpieczenia #pomocy
  • 12
@pepy:

ponieważ uraz ten nie jest wymieniony w Tabelach 2 i 2A właściwych dla zakresu w/w ubezpieczenia.

jak chcesz to sprawdź, czy w ogólnych warunkach ubezpieczenia są zawarte te tabele, będziesz mógł zobaczyć jakie % są wypłacane do danych urazów. Jeżeli Twoim zdaniem będziesz mógł podciągnąć swój uraz pod te wymienione, to pisz odwołanie - nie zaszkodzi ;)
@pepy: W takim razie możesz próbować się odwoływać. Może być ciężko skoro opierali się na opinii ich lekarza. Postaraj się jakoś dobrze uargumentować ;) miejmy nadzieję, że się uda!
@pepy to jest jedynie kod icd9 który w bardzo ogolny sposób klasyfikuje choroby. W tym przypadku mamy grupę związaną z urazami stawu skokowego. Każdy uraz stawu skokowego oprócz złamań będzie opisany tym kodem. Najważniejsze są zapisy w epikryzie lub historii choroby opisanej przez lekarza. Tam szukaj punktów zaczepienia.