Wpis z mikrobloga

KONIEC COCA-COLI CHERRY SŁODZONEJ CUKREM :(

Ech murki, niedawny wpis użytkownika @haes82 zainspirował mnie, by napisać do Coca-Coli o puszki/butelki ze starym designem, abym mógł dodać do swojej kolekcji. Oczywiście nie mają już takich.

Na drugi dzień pojechałem do sklepu i zauważyłem coś przerażającego: pojawiła się Cherry Zero, ale nie było już zwykłej, słodzonej cukrem. zapytałem o ten stan rzeczy i co się okazało? Wycofują Coca-Colę Cherry i zastępują ją wersją ZERO:

https://i.imgur.com/FVPsRWL.jpg

Zacząłem chomikować starą dobrą Coca-Colę Cherry, tak że jeśli ktoś z #wroclaw lub #tarnowskiegory (wyślę po nią rodzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)) wie, gdzie dostanę ją jeszcze w litrowych butelkach, proszę dać znać. Natomiast tych, którzy lubią ten napój jak ja (lub trochę mniej) ostrzegam, że niedługo może być już za późno.

Ech, nie wiem, gdzie będę za 5, 10 czy 15 lat, ale wiem, że pewnego dnia usiądę gdzieś i pomyślę „Kiedyś to było, 2017, to były czasy, można było kupić Cherry Coke słodzoną cukrem. Dzisiaj nie ma już czasów, tylko Zero”. SMUTEG :(

Na zdjęciu moje dzisiejsze zakupy z Selgrosa, specjalnie dla nich zrobiłem tam kartę. Pewnie już wielu takich okazji nie będzie.

#cherrycoke #cocacola #tyleprzegrac #gorzkiezale
Pobierz
źródło: comment_aPsQhsFQb7Nopk93DL1VWOYhkOdSiaQv.jpg
  • 93
@cherrycoke2l
@Artur-
@Wozyack
@jos
Wszystko "zero" i light to syf bo cukier zastępuje się aspartamem który od lat 70-tych jest podejrzewany o powodowanie raka - batalia trwa bo koncernom opłaca się zamieniać drogi cukier na słodzik, tu nie chodzi o troskę o konsumenta tylko o hajsy.
Poza tym to niepijalne, wstrętne. Nie jestem fanką napojów słodzonych, ale kola musi być z cukrem.
Btw, w setce oszukujo i dają wódkę z kolą zero
Wszystko "zero" i light to syf bo cukier zastępuje się aspartamem który od lat 70-tych jest podejrzewany o powodowanie raka


@krave: To mit zapoczątkowany przez jakieś badania na szczurach, którym podawano codziennie absurdalnie wysoką dawkę aspartamu. Tutaj masz kilka linków do badań naukowych:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S027323000291542
http://annonc.oxfordjournals.org/content/18/1/40
Na zachętę zapodam cytat z drugiego artykułu:

The present work indicates a lack of association between saccharin, aspartame and other sweeteners and the risk of several
Wszystko "zero" i light to syf bo cukier


@krave: Nie no cukier samo złoto. Wlewasz w siebie rozpuszczone cukry proste w takim stężeniu, że robią z Twoich organów wewnętrznych płyn.
Skąd masz pewność, że badania dowodzące szkodliwości słodzików nie są sponsorowane przez koncerny cukrownicze? Cukier to lepszy biznes niż produkcja słodziku.
@Wozyack no właśnie na przemian badają i obalają, to już wolę spożywać znaną truciznę i świadomie ją ograniczać
@Kolsky nie mówię, że cukier jest super, ale j.w. - wolę znaną truciznę, która przynajmniej mi smakuje
@cherrycoke2l i to chyba najlepsze. Ja piję takie rzeczy jedynie w połączeniu z %, tak to woda i herbaty
A próbowałeś dodawać do coli syrop wiśniowy np z Herbapolu? Może być za słodkie, ale IMO może urywać
@cherrycoke2l: ludzie piszą ze zero smakuje jak gowno ale prawda jest taka ze chwile zajmuje przestawienie się ze zwykłej na zero, pije tylko colę zero już od jakiegoś czasu i jest na prawdę dobra w smaku tylko warunkiem jest schłodzenie. Także polecam się przełamać i przestawić na zero bo puszka zwykłej coli to całe dzienne zapotrzebowanie na cukier dorosłego człowieka wiec trochę lipa @rdy: @fesaczi: @cherrycoke2l: