Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #pkp #intercity #kolej #polska
2017 r., a w tym kraju jak w lesie. Relacja Kraków - Wrocław, debile z PKP intercity sprzedają dwa razy biletów niż jest miejsc w pociągu. Do toalety nie da się dotrzeć przez ludzi w korytarzu i siedzących na ziemi. Duszno bo klimatyzacja praktycznie nie działa. Ale PKP ma w dupie bo bilety sprzedane. Jak w Indiach niedługo ludzie będą jeździli na bokach pociągów. To jest #!$%@? dramat.
źródło: comment_YCEP6kB34V7pdRzSwyfZL8egi736UZqk.jpg
  • 160
@bones1909: Jechałem raz pociągiem z Warszawy do Krakowa, wcisnąłem się do wagonu i przez 10 minut stałem w ścisku bo akurat nie udało mi się usiąść. Znudziło mi się stanie, poszedłem szukać jakiegoś ostatniego wolnego miejsca... i znalazłem pusty przedział który pozostał pusty aż do samego Krakowa.
Ludziów nie zrozumisz.
@bones1909 problemem nie jest to, że sprzedają za dużo biletów, a zbyt mała liczba wagonów. Nie wiem co im szkodzi podłączyć często te 3 wagony więcej. A brak miejsc stojących to też nie rozwiązanie bo co z ludźmi którym to nie przeszkadza albo im się spieszy i muszą konkretnie tym pociągiem jechać ?
@pimbdziaula_dyfuzyjna: Jakby PolskI Bus się nie spóźniał. Czekałem kiedyś 3 godziny bez żadnej informacji o opóźnieniu. Obsługa na pytanie o nie odpowiadała: "Przecież widać, że go nie ma. Jak przyjedzie to będzie. Nic więcej nie wiem". PKP przynajmniej podaje informację szacunkowym opóźnieniu i zamiast marznąć jak debil na stanowisku można sobie pójść jakąś kawę wypić.
@bones1909: ludzie co cię hejtują to #!$%@? debile, prawda jest taka że powinno być więcej pociągów i system powinien lepiej działać zwłaszcza że w polsce pociągi nie zastępują metra ani tramwai, jest to transport przeznaczony praktycznie w 90% do podróży na drugi koniec polski i ilość biletów powinna odpowiadać ilości miejsc siedzących by nie było tłoku [jechać na stojąco przez 3 godziny, spoko]
@Cucik dokładnie tak również myślę, że @bones1909 to właśnie z tych, co drze mordę na obsługę w każdej sprawie bo on jest KLIENTEM I ON WYANAGA!! #!$%@?, że płaci najtańsza opcje która jest tansza dlatego, że jest mniej komfortowa ale on kupił i w dupie to ma. Intercity może rzeczywiście powinno jakoś limitować ilość miejsc stojących ale na pewno, nie że tylko miejsca siedzące.
@bones1909 weź się człowieku ogarnij i jak nie
@gagger a to aż taki problem jechać przez 3h na stojąco? Już bez przesady, szczególnie że lepiej jechać na stojąco niż w ogóle nie jechac, jeżeli tylko miejsca siedzące to faktem będzie, że cena pójdzie w górę no i przy kupnie biletu masz informację, że miejsca niema, zgadzam się, że należałoby jakoś limitować liczbę miejsc stojących aby nie byli ludzie upchani jak sardynki.
w Indiach system kupna biletow lepszy niz w PKP.


@rydzo: taa? Próbowałeś kupić bilet na dłuższą trasę tego samego dnia, w którym zachciało Ci się jazdy? Się nie da, jak mi wytłumaczono. Musiałem się zapisać na listę kolejkową (w dodatku bez gwarancji zakupu biletu) na przejazd za dwa dni. Okienko do zapisów było czynne tylko kilka godzin dziennie. Więc nie zgodzę się z Tobą.
Co więcej pociąg powinien mnie zawieść ...


@bones1909: no i zawiódł #grammarnazi

Już przestań płakać, zdarzają się sytuacje w których zapotrzebowanie jest dużo większe i brak jest możliwości zestawienia większego składu. Napisz reklamację do Intercity/TLK (co się stało, kiedy, czego oczekujesz) a nie wylewasz żale na portalu ze śmiesznymi obrazkami. A następnym razem kupi pierwszą klasę to i się do toalety przeciśniesz.
a jak zwykle wiedzą nikła


@turok2016: Coraz więcej amatorów pcha się do tej zabawy.
Wskaż proszę te tematy, co się niby burzę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pociągami prawie nie jeżdżę, ale zawsze wydawało mi się, że Intercity to klasa premium z RiGCz. Widocznie tak nie jest, co mnie dziwi.

tak, kolego bordo-za-niewychodzenie-z-domu ;)


@lukaszzz: Nie jestem biedakiem, żeby podórżować pociągiem :-).
Mało nimi jeżdżę i szczerze,
@RoccoBaggins:

powinien być zakaz jazdy na stojąco(ogólnie poza fotelem) tak jak w autokarach i samolotach


Jazda na stojąco powinna być fakultatywna i obłożona dużym rabatem. Chcesz, płacisz mniej i wiesz, że nie masz miejsca siedzącego. Ale jak kupujesz bilet to domyślnie zawsze z miejscem siedzącym.

Do tego powinno być zapisane w prawie odszkodowanie za celowe łamanie przepisów jako kilku krotność ceny za produkt czy usługę. I tu mam na myśli nie