Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy pomóżcie. Ważę 95 kg, wyniki siłowe przeciętne. Chciałbym teraz schudnąć kilka kilo, obecnie trenuje FBW wszystko na wolnych ciężarach i zakres ruchów tak 6-8. Jakie są podstawowe zasady przy treningu na redukcji? Mam wrażenie, że moja siła jest nieadekwatna do masy mięśniowej (dźwigam więcej niż wyglądam). co zrobić żeby podkreślić mięśnie? Obecna dieta to około 3500 kcal dziennie z białkiem >2g/kg , tłuszczem okoł 1g/kg i reszta w węglach.
  • 28
@WTFonion: trening aeorobowy jest ale niedużo ( po kontuzji kolana) kalorie już odcięte ale czy nie powinienem też zmienić treningu? bardzo długo jade na tym fbw czasem tylko zmieniam jakieś ćwiczenia.
@fiszifiszi: raczej nie będę wyglądał lepiej bez treningu niż podczas regularnych treningów. No i w dodatku potrzebuje się rozbudowywać bo w niedalekiej przyszłości zamierzam wrócić do sportu a siłownia jest dobrym narzędziem
@tomtom8: większość naturalnych zawodników jest silniejsza niż wygląda. żeby być dużym trzeba naprawdę sporo dźwigać, zgodnie z zasadą get strong to get big.

napisałbym ci porady redukcyjne, ale to bez sensu. jeśli masz kontuzję to ucinanie kalorii mija się z celem, tylko sobie samobója strzelisz.
@poliqueen: robie trening co drugi dzień w miedzy czasie rehabilitacja (2h ostrego wycisku dla nóg) priorytet pewnie jak większość to klatka bo to chyba mój największy mankament, a najmocniejsze to zdecydowanie ramiona, przede wszystkim tricepsy. Chciałbym żeby w końcu pojawiły mi się żyły na rękach, których nigdy nie mialem nawet jak byłem szczuplejszy. Sorry ale nie wiem co to nep i big 4 XD
@tomtom8: NEPA - non exercise physical activity, czyli to jak bardzo aktywny jesteś na co dzień, bez ćwiczenia. spaceruj, stój, jeździj na rowerze, obieraj ziemniaki, myj się czy cokolwiek, ale częściej. to jest główny motor do palenia dodatkowych kcal bez dodatkowego obciążenia organizmu. ogólnie to polecam jak paris, #!$%@?ć na rowerze wte i wewte. jak mieszkasz w wawie to dawaj ze mną na veturilo; big 4= ławka, siady, żołnierz, ciąg

na
@poliqueen: fbw zestaw a: hantle na skosie, drążek, przysiad, uginanie ramion z hantlami, wyciskanie francuskie i żołnierskie wyciskanie. Zestaw b: wyciskanie sztangi na skosie głową w dół, wiosłowanie, suwnica, uginanie ramion ze sztanga, dipy z wąskim chwytem i uginanie hantli na boki. Wszystko w zakresie 6-8 ruchów mniej wiecej