Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirunie!
Minął już ponad rok od czasu kiedy w ankiecie zdecydowaliście czy mam samotnie oraz w ciemno jechać na wyprawę na Ukrainę w celach matrymonialnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zapewne pamiętacie, wyprawa okazała się nad wyraz udana. Od tego czasu wiele się zmieniło.
Moja wybranka przeprowadziła się do Polski, znalazła tutaj pracę i zamieszkaliśmy razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po roku (choć wiem, że nie jest to tak długo) mogę stwierdzić, że to był strzał w dziesiątkę. Jest ładna kochająca, niekłótliwa, zaradna, dobrze gotująca oraz bardzo dobrze wychowana. Do tego przejawia wartości rodzinne, które coraz rzadziej można spotkać pośród rodzimych niewiast (nie obrażajcie się czytające to niewiasty, mówię o innych, nie o was!). Podoba mi się również jej oszczędność - nie przewala kasy na głupoty i oszczędza na wspólne cele.

Chciałbym wam zakomunikować, że postanowiłem ponownie pojechać na Ukrainę w styczniu aby poznać święta prawosławne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będzie znowu Kijów a także różne wioski i miejscowości. Chcę pójść na ukraiński basen i zintegrować się z miejscowymi. Chcę również pojechać do Żytomierza. Dlaczego?

Oprócz miasta, które samo w sobie będzie dla mnie ciekawe jest tam bardzo stary, polski, katolicki cmentarz. Jest to jedna z największych i najstarszych polskich nekropolii poza granicami Ojczyzny. Na polskim cmentarzu w Żytomierzu spoczywają wybitni Polacy: Juliusz Zarębski - wirtuoz pianista i kompozytor, pierwsi polscy lotnicy na przykład Bronisław Matyjewicz-Maciejewicz (jeden z pierwszych pilotów polskich), rodzice i siostra Ignacego Jana Paderewskiego (jeden z ojców niepodległości Polski).
Tutaj również można znaleźć groby bliskich krewnych Józefa Ignacego Kraszewskiego (rodzina żony Zofii) i Stanisława Moniuszki.

Oczywiście nie wiem czy uda mi się odnaleźć te groby, słyszałem, że cmentarz ten jest nieco zrujnowany, ale będę próbował.

Jeżeli będziecie chcieli to będę wam pisał pod tagiem o przygodach i załączał jakieś fotografie (zamierzam zaopatrzyć się w ukraińską kartę SIM).

Zamierzam także odwiedzić koleżankę z Kijowa do której pojechałem również rok temu (jak pamiętacie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#yattamanaprzygody #ukraina
  • 11
  • Odpowiedz
@Yattaman: cmentarz w Żytomierzu wygląda typowo jak na Ukraine, zarośnięty i trochę zapomniany. Może znajdziesz tam swoich krewnych? Ja znalazłem tam kilkadziesiąt pomników z moim nazwiskiem. Dodam też, że w Żytomierzu znajduje się ogromne archiwum w którym można korzystać ze zgromadzonych tam zbiorów. Wiele osób szuka tam swoich korzeni. Dzięki pomocy krewnego miałem możliwość poznania historii mojej rodziny do 1572r i zrobienia kopii tych dokumentów z pieczęcią państwową! Chłop odwalił kawał
  • Odpowiedz