Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś, kto kolekcjonuje kolejki elektryczne? Chcę na święta kupić różowemu kolejkę (jakiś czas temu mówiła mi, że zawsze chciała mieć). No i chciałbym żeby to było fajnej jakości (metalowa obudowa i raczej dobrze wykonane detale). Nie chcę kupować od razu całości - na start wydaje mi się, że porządka lokomotywa lub lokomotywa z jakimś jednym wagonem wystarczy. Wydaje się, że to może mi rozwiązać problem z prezentami na najbliższych kilka okazji ;) Budżet - myślę że około 150 zł, ale w zależności od tego czy warto mógłbym dołożyć (albo oczywiście - taniej kupię, jeśli nie warto przepłacać). Oglądałem zestawy w supermarkecie i stwierdziłem że lepiej kupować w partiach i łacznie wydać więcej hajsu ale być z tego bardzo zadowolonym niż kupić coś kiepskiej jakości co po miesiącu przestanie cieszyć. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Co do samej kolejki - nie robi mi w sumie różnicy czy będzie to pendolino czy jakiś pociąg retro. Różowa nie ma fioła na punkcie kolejki, to raczej takie marzenie z dzieciństwa - ciuchcia jeżdżąca po pokoju.

#modelarstwo #kolej #modele #prezent
  • 11
@Kuracyja: Myślę że tak, chociaż różowa nei jest fanatykiem kolei, więc raczej jej to nie będzie robić dużej różnicy. W sumie jest mi wszystko jedno, ale jeśli nie ma dużej różnicy w cenie to fajnie potem poguglować i poczytać o tym, co się dostało, tak myślę :)
@mikkeboss: Docelowo chcę wszystko dokupić, ale na sam początek tylko lokomotywę (cały zestaw w dobrej jakości zniszczyłby pewnie mój budżet, a jednak tak
@maxtoon: chłopie, jak chcesz kupić jakąś lokomotywę do kolejki elektrycznej to zapomnij o 150 zł. Właśnie patrzę na lokomodel.pl, najtańsza lokomotywa elektryczna kosztuje 560 zeta.

No chyba że tobie o aż taki profesjonalizm nie chodzi.
@maxtoon za 150 zl zapomnij ze cos innego niz badziewie kupisz... Chyba ze jakims cudem trafisz na jakas stara uzywke w niezlym stanie, a sprzedajacy nie bedzie sie znal... Pewniechcialbys tez w jakiejs sensownej skali, wiec musi to byc H0, imho najlepiej to wyglada i najbardziej satysfakcjonujaco. Szczegolnie ze to ma byc taka do popatrzenia:) najsensowniej kupic kolejke piko, cos takiego https://www.conrad.pl/p/zestaw-startowy-piko-57110-lokomotywa-parowa-z-wagonem-pasazerskim-skala-h0-system-torow-h0-piko-a-system-zasilania-247833?&vat=true&gclid=CjwKCAiAjuPRBRBxEiwAeQ2QPq74ZKsnBD9Nf87q_VY00INyhwI-EJ3S1APrYksBGq8wMK23TWmW6BoCSBMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Strona jest przykladowa, trzeba poszukac na innych modelarskich sklepach, moze
@anussatanus: dzięki Mirku, o tak merytoryczną odpowiedz mi chodziło :-) Sam jeszcze nie wiem czy to dobry pomysł ładować się w to. Hobby świetne, ale trzeba mieć dużo miejsca no i - nie oszukując się - pieniędzy. Przemyśle temat. Zestaw startowy daje już możliwość zabawy, ale miałem nadzieję że da się kupić to po kolei, tzn najpierw lokomotywę, za jakiś czas tory potem wagony i tak dalej, ale z czego mówisz
@maxtoon: aż tak nie siedzę w kolejkach (kiedyś chciałem zrobić makietę, ale nie było pieniędzy :D ) ale piko jest definitywnie najpopularniejszy. Jest jeszcze marklin, mam zestaw tego producenta, ale jego lokomotywy mają już silnik na prąd przemienny, a tory mają tzw. 3 szynę dlatego to mi nie pasowało już do tego co miałem, tory też mi się nie podobały bo mają dodatkowo gotowe nasypy. Wtedy jeszcze nic nie wiedziałem o