Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane może ktoś pomoże początkującemu, nastawiłem cydr z soku tłoczonego w balonie, wszystko zgodnie ze sztuką, drożdże do cydru słodkiego od browinu najpierw uwodnione, ale fermentacja chyba nie ruszyła, zero bąbelkowania a sok stoi już 24 h, na dnie zebrała się gęsta warstwa, myślicie że drożdże zdechły ? Nie wiem czy zadawać nowe czy może jeszcze ruszy.
#cydr #cydrdomowy #piwowarstwo #winodomowejroboty
  • 11
@fenis Robiłem wcześniej piwo i zawsze pierwsza piana pojawiała się po paru godzinach, a tutaj 24 h i nic. Czyli radzisz jeszcze poczekać na bulganie i pianę? Dziwi mnie że na dnie zebrała się gęsta masa a nic się nie dzieje, w razie czego mam jeszcze zapasowe drożdże.
@DeoLawson: Jakby nie było komentarzy wcześniejszych to bym zapytał:
Jaka temperatura nastawu?
Dodałeś cukier? BO nie napisałes o tym
Co mówi instrukcja? Żeby uwodnić i od razu do nastawu, czy kilka dni wczęśniej powinny być uwodnione?

Poza tym, ja bym przemieszał i poczekał ze 2 dni jak wyżej piszą chopacy
@gumis112211 Drożdże nawadniałem w wodzie 23 stopnie, temp soku 22, 10 BLG ,Nie dodawałem cukru bo nie przeszkadza mi niski poziom alkoholu a bałem się bimbrowych smaków i zapachów, instrukcja mówi żeby uwadniać 20 minut i tyle też nawadniałem po czym do nastawu.
@DeoLawson: robiłem kiedyś cydr, co prawda na drożdżach bodajże z Mangrove Jacks, i cała fermentacja przeszła bez widocznych oznak ;) Przez kilka dni sprawdzałem, czy jest piana - nie było. W końcu się wkurzyłem, zmierzyłem cukier i okazało się, że zeszło prawie do zera ;) Może i u Ciebie będzie podobnie.