Wpis z mikrobloga

poza tym podaj statystyki dla przestępstw popełnionych z legalnie posiadanej broni :)


@martwy_kotek: Utracona legalna broń też jest w tej statystyce. Legalność broni nie ma wpływu na tę statystykę, ale jej powszechność (nowe strzelnice, popularyzowanie broni w społeczeństwie).
To też ma swoją bezwładność w statystykach - nie rosną one z dnia na dzień, ale już są widoczne.
Legalność broni nie ma wpływu na tę statystyk


Wiesz dlaczego praktycznie nie popełnia sie przestępst z legalnej broni? Bo każdy pocisk wystrzelony z niej jest powiązany z właścicielem jak odcisk palca. i każdy "legalny" strzelec o tym wie. Dlatego bandyci używają nielegalnej broni.

Nie wiem czemu dalej próbuję leczyć twoją ignorancję, bo pewnie wymyślisz jakiś debilizm o wyciaganiu pocisków z ofiar XD

Utracona legalna broń też jest w tej statystyce


@976497:
Główna część nielegalnej broni (ponad 90% wg policji) pochodzi z fabryk z byłej jugosławii i nigdy nie trafiła na legalny rynek


@martwy_kotek: Skoro tak twierdzisz, to udowodnij to, co napisałeś wyszczególnionymi statystykami z 2016 roku o pochodzeniu broni, bo w tym roku nastąpił wzrost przestępstw.
Ja nie mam takich danych, ale skoro wiesz więcej o legalności broni, to podaj te statystyki razem ze źródłem.
Skoro tak twierdzisz, to udowodnij to, co napisałeś wyszczególnionymi statystykami z 2016 roku o pochodzeniu broni, bo w tym roku nastąpił wzrost przestępstw.


@976497: niestety te statystyki nie są publiczne dla europy i raczej nie dostanę pozwolenia na ich upublicznienie, ale tu amsz statstykę dla USA w których można miejscami dostać broń bez background checkcku

https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2016/07/27/new-evidence-confirms-what-gun-rights-advocates-have-been-saying-for-a-long-time-about-crime/?utm_term=.26e56ec41daa

żeby twierdzić, że

Legalność broni nie ma wpływu na tę statystyk


zeba nie mieć pojęcia
jak utworzenie Obrony Terytorialnej i związane z tym wizyty na strzelnicach


@976497: Obrona terytorialna nie chodzi na strzelnice. Obrona terytorialna nie dostaje broni do domu, więc technicznie rzecz biorąc nie zaliczają się do posiadaczy broni. Niewiedza, czy ignorancja?

Boom na strzelnice wcale nie musi mieć takiego wpływu


@976497: poczytaj sobie fora z bronią i zaobserwuj ruch w pzss po 2011. Nie musi, ale ma.