Wpis z mikrobloga

Jakie jest wasze zdanie na temat Czeczenii? Ja kiedyś popierałem Czeczeńskie dażenia niepodległościowe, teraz mam mieszane uczucia, bo ciężko mi popierać islamistów, niemniej uważam, że Rosjanie niepotrzebnie się bili, dużo ludzi zgineło na nic, wywalili i wywalają mnóstwo kasy na tą republikę, a i tak Czeczenia jest takim państwem w państwie, ciężko to nazwać częścią Rosji, a jednak formalnie jest i różne kontrowersyjne działania Kadyrowa stawiają całą Rosje w złym swietle. Pewnie i tak prędzej czy później dojdzie do dekolonizacji Kaukazu.
Jeszcze żeby ruscy trzymali za morde islam, no a tak w ogóle nie robią w imie spokoju.
#rosja #czeczenia #januszegeopolityki
  • 2
@Ikarus_280: Czeczenia jest de facto niepodległym państwem, które pobiera od rosji wysokie kontrybucje za wojnę, którą wygrała umiarkowana część terrorystów na czele z Kadyrowem. Gajdar opisywał plan, według którego władze Rosji miały się z częścią separatystów dogadać, zapłacić im by ci zabili resztę i wzięli w republice władzę. Najprawdopodobniej ten właśnie scenariusz został zrealizowany.