Wpis z mikrobloga

@ZasilaczKomputerowy: można też pracować ~6 minut spaceru od pracy, wtedy wiesz gdzie pracujesz a gdzie masz dom :) Ja polecam taki tryb, wolę jednak mieć kontakt z ludźmi codziennie. Odkąd tak pracuję nie miałem jeszcze pracy zdalnej, nie mam takie potrzeby.
  • Odpowiedz
@Nastruj: @skowron-line: Najgorzej jak PM nagle zdecyduje "no, to dzisiaj odpalamy kamerki", a Ty w bokserkach. True story ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ojj internet mi padł, 5 minut, zara naprawie


@jast: @Pr2speQ: Ja osobiście polecam zastanowić się nad podstawami takiej pracy zdalnej - gdzie dla mnie podstawą jest wlaśnie odseparowanie pracy od domu. Ja mam wydzielony, zamykany pokój (chociaż rzadko go na klucz zamykam),
  • Odpowiedz
nie wchodzić w międzyczasie na YouTube xD


@Shatter: bo w biurze nikt nie wchodzi xD Z kumple potrafiliśmy w diablo 3 grać na splashtopie jak nie było już co robić :D
  • Odpowiedz
szcze z rok doświadczenia albo trochę więcej i zaczynam rozglądać się za możliwościami. Zdecydowanie!


@poprostustefan: protip: Firmy które szukają zdalnie szukają najczęściej ludzi z... doświadczeniem zdalnym. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie :)
  • Odpowiedz
Myślałem że większość pracodawcom blokuje strony, które są "szkodliwe" dla wyników


@Shatter: xD Przyjemnie sie zdziwisz, chyba że bardzo źle trafisz ;)
  • Odpowiedz
@Pr2speQ: Można mieć 6 minut pracę od domu, ale wtedy nie masz zbyt dużych możliwości jeżeli chodzi o zmianę pracy, albo bulisz za wynajem. Ja mam mieszkanie za pół darmo. Gardzę przypadkowymi ludźmi więc to nawet dla mnie plus, że ich nie ma.

I dodatkowa godzina na spanie, nie zapominaj o spaniu!


@poprostustefan: Nie śpię za dużo czasu. Jak to mówi to durne przysłowie: "wyśpisz się po śmierci".
  • Odpowiedz
@Shatter: no nie wiem, ostatnio widziałem e-lekarzy (w USA coraz popularniejsze i mnóstwo ludzi z tego korzysta do szybkiej konsultacji, w Polsce takie usługi dostarcza enel-med), wszelcy copywriterzy, project managerowie w jakichkolwiek projektach... Jest tego sporo i będzie rosło wraz z rozwojem IT :)

Kto wie czy za kilka lat zamiast kelnerów nie będziemy mieli zdalnych kelnerów którzy tylko ogarniają czy wszystko zostało poprawnie wydane przez system ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: też pracuje po L4 z domu (czas na dojście do siebie - brak możliwości jazdy autem).
Poważne i fair podejście rodzi zaufanie u przełożonego.

Inna obserwacja - pracując z domu - pracuje więcej i efektywniej. Niestety też dłużej patrze w ekran - przez co oczy męczą się znacznie mocniej
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Od 3 lat pracuję zdalnie w domu, co drugi dzień 12h. Raz mi się zdarzyło, że pomyliłem grafik, i myślałem, że mam wolne, a powinienem był być w pracy - o godz. 17:00 xD. No cóż, siadłem, i zacząłem pracę na 200 proc. obrotów, żeby nadrobić, i w miarę się wyrobić. Nikt się nie zorientował. ;)
  • Odpowiedz