Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Za tydzien *odbieram* swoje mieszkanie od dewelopera. Bedzie sprawdzany stan techniczny przez osobe polecona na wykopie. Facet zajmuje sie tym profesjonalnie. Był już w innym mieszkaniu tego samego dewelopera (u mojego sąsiada) całkiem niedawno i udokumentował 33 błędy.

Pytanie do was - byli byscie zainteresowani gdybym podzielil sie takim dokumentem lub zdal relacje jak wyszlo u mnie?

#kiciochpyta #krakow #mieszkanie
  • 244
@samoloty_z_papieru no tak, kilka rzeczy do sprawdzenia. Ale ile to może zająć? 10 min? Ja nawet nie pukałem płytek na balkonie. Może je opukam w czwartym roku. Przy nas w biurze para nie chciała odebrać bo nie mogła sprawdzić czy z rur leci woda i czy jest prąd bo nie było żarówek.
@Dzonzi: To nie jest dla wszystkich oczywiste. Budynek został oddany w marcu, więc wiadomo, że już wszystko pracuje ponad pół roku i będą te spękania. Przed Świętami młode małżeństwo odbierało jeden z ostatnich lokali i oczywiście pretensje dlaczego ich lokal jest w takim stanie.

@struksik: Warszawa

@czy_kitku_wolno_do_nieba: Balkony lepiej sprawdzić od razu i gdzieś to w razie czego spisać, bo z tym jest zawsze wiele problemów. Na jednym z
@yuio wielki uj ci ztego, ze wytkniesz bledy, tu #!$%@? szpachle, tam silikon i bedzie po robocie. Wstawialem okna na takich dewoloperkach. Wyobraz sobie, ze przez pol roku zalewane bylo kilka mieszkan w pionie bo gdzies dach przeciekal i nikt sobie z tego nic nie robil. Jak ktos sie boi np gipsow na scianach bo mu zmniejszy metraz to polecam jedna ekipe budowlana ktora wymurowala jedno z pieter w blizniakach 5 cm
Niestety większość usterek wyszukanych przez fachowców jest spowodowana złym zabezpieczeniem przez generalnego wykonawce na poszczególnych etapach realizacji okien, drzwi, kaloryferów, parapetów itp. Pomimo tego, że taki odbiór moze być wkurzajacy to jednak klient płaci kupe kasy niejednokrotnie zapożyczając się na 30 lat, płacąc za nieprysowane okna, parapety, drzwi itp. Pomimo norm dobry deweloper bez mrugnięcia okiem powinien wypolerować, wyczyścić, wymienić uszkodzone rzeczy. Wszystko co możesz uszkodzić sobie samemu podczas remontu i uzytkowania