Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Za tydzien *odbieram* swoje mieszkanie od dewelopera. Bedzie sprawdzany stan techniczny przez osobe polecona na wykopie. Facet zajmuje sie tym profesjonalnie. Był już w innym mieszkaniu tego samego dewelopera (u mojego sąsiada) całkiem niedawno i udokumentował 33 błędy.

Pytanie do was - byli byscie zainteresowani gdybym podzielil sie takim dokumentem lub zdal relacje jak wyszlo u mnie?

#kiciochpyta #krakow #mieszkanie
  • 244
@yuio: Podaj dewelopera to od razu Ci powiem ile usterek będzie :D Oprócz tego popieram @samoloty_z_papieru.

Jako osoba z branży uważam, że instytucja profesjonalnych odbiorów to kolejne nabijanie kasy na zielonkach w temacie. 40 usterek? Ryski na szybach? A może ów profesjonalista mi odpowie, jak zgodnie z normami ocenia się takie rysy? Jakie są normy odstępstw dla powierzchni tynków? Nadrabianie miną przy kliencie i czepianie się rzeczy nieistotnych.

Pomijam już
@yuio: szkoda kasy wydawac na takiego "speca", odebralem przez ostatnie kilka tygodni ok 200mieszkan jako przedstawiciel GW, tacy szukacze usterek przychodza i na sile wynajduja najdrobniejsze rzeczy, bo przeciez nie powie ze jest ok wszystko, musi sie wykazac bo za cos kase bierze, zygac sie chce jak ludzie wpisuja w usterki np drobna ryska na parapecie i sie gapi na ten parapet z odleglosci 5cm i jeszcze latarka swieci, co on