Wpis z mikrobloga

Mówicie że u was niezimowa pogoda?

U mnie właśnie piąty, najwyższy stopień zagrożenia lawinowego, który zdarza się raz na 5-10 lat.

Pozamykane szkoły, drogi zasypane lawinami i ewakuacje. Moja zwyczajowa droga do pracy zablokowana bo zeszła w nocy lawina błotna, znajoma nie może dojechać bo u niej zeszła lawina kamienna, Zermatt i Saas-Fee zablokowane bo droga zasypana wyżej przez lawiny śnieżne a niżej przez błotne. W odciętych wioskach nie ma prądu. Nie jeżdzą pociągi. Wczoraj wylał Rodan i na samym dole powodzie.

W nocy spadło do 140 cm w górach, wszystkie pobliskie ośrodki narciarskie zamknięte i odcięte od świata więc narciarze mają niezapomniane wakacje.

Mirki, polecam mieszkanie w górach. Można dostać niespodziewany dzień wolny, siedzieć w domu i patrzeć przez okno jak płonie, znaczy się tonie, świat. Ale jeśli ktoś chce pojechać w Alpy to warto jeszcze trochę poczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szwajcaria #gory #alpy #dziendobry #narty #snowboard #!$%@? nie taguję bo jeszcze posłucha.
manedhel - Mówicie że u was niezimowa pogoda?

U mnie właśnie piąty, najwyższy stop...

źródło: comment_5lstfyu5m19oiszkqrXBniFzAo74mfk4.jpg

Pobierz
  • 53
@egocentryczny: tak, tylko elektryczne. Turyści mogą tylko do Täsch dojechać i ostatnie 10 km pociągiem, ale dla mieszkańców dostępna jest droga do Zermatt (teraz oczywiście zamknięta) - zostawiają samochody na parkingu na wjeździe i przesiadają się w elektryczne lub autobus. Realnie podczas zimy 90% ludzi w Zermatt to turyści, a ludzie którzy tam na stałe mieszkają to albo bogaci obcokrajowcy albo lokalni ludzie pracujący na stałe w Zermatt. W wiosce w