Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Znacie jakąś usługę online gdzie można budować sobie coś w rodzaju bazy wiedzy?
Funkcje na których mi zależy to:
1. Tworzenie notatek/wątków w których można zapisywać informacje.
2. Kategorie elementów z pkt. 1.
3. Dodawanie dowolnych plików jako załączników.
4. Linkowanie między elementami.
5. Przyjazny interfejs i prostota obsługi (ewentualnie apka na smartfona).
6. Wyszukiwarka.
Google Keep nie pozwala dodawać załączników innych niż zdjęcia.
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #produktywnosc
  • 8
@krzykarzet: myślimy o tym samym. Ja jak na razie pracuję z OneNote i szczerze mówiąc nie sądzę że jest coś lepszego. Ma całkiem sensowny sposób na porządkowanie notatek dzięki czemu nic się nie plącze, nie musisz synchronizować ani pobierać wszystkich notesów na wszystkich urządzeniach (ja na przykład mam bardzo zawalony notes Kuchnia, który na telefonie mi strasznie zamula więc go nie ściągam, używam tylko na kompie). Dla mnie mistrzostwem są odręczne
@avangarda: a ja właśnie przesiadałam się z Evernote i byłam zadowolona. Przede wszystkim z funkcjonalności bez pakietu premium, po drugie Evernote jakos mnie odpychało designem (ale to było dawno temu, teraz jest dużo lepiej). Za to na duży plus mogę zaliczyć WebClippera. Niby OneNote tez ma ale to jest strasznie ociężale narzędzie.
@Skwarek85: @zaba34: Bedę musiał sprawdzić czy uda mi się to co chcę zrealizować w OneNote.

@Wychwalany: Trochę strasznie to brzmi, ale ja planuję głównie tworzyć zawartość w wersji online a na innych podglądać.

@avangarda: Sprawdzę.

Ja aktualnie używam Trello żeby ogarnąć to co mam do ogarnięcia i potrzebuję oddzielić co mam zrobić od tego jak to zrobić.
@krzykarzet: Ja korzystam z dwóch rozwiązań.
Do mind-mappingu Inforapid (niestety na serwerze firmy) a do notatek Leanote (ma też wbudowany prosty edytor MM ale to, co mam na Inforapid jest dużo bardziej fikuśne).
(projekt pisany przez Chińczyków ale w pełni open source ze źródłami na Githubie).
Leanote akurat mam na własnym serwerze więc dane są też moje :D

OneNote jest całkiem przyjemny, mam w nim firmowe notatki na komputerze w