Wpis z mikrobloga

Kolejny film na kanale Piękno matematyki :)
Po poprzednim filmie zaryzykowałem próbę przebicia się na główną i próba zakończyła się sukcesem! Dzięki temu wiele nowych widzów miało możliwość zapoznać się z moim kanałem, a ponad pół tysiąca dołączyło do subskrybujących. Bardzo Wam dziękuję!
Przez najbliższy czas będę publikował tylko tutaj, a jak opublikuję coś ciekawszego, to spróbuję ponownie.
Tym razem przedstawiam Wam film wprowadzający do zbiorów. Omawiam w nim podstawowe pojęcia i oznaczenia. Ma to głównie na celu oswojenie się ze ścisłym matematycznym zapisem. Na koniec zadaję kilka prostych ćwiczeń, abyście mogli się upewnić, że jesteście dobrze zorientowani w temacie.
Zapraszam zainteresowanych :)

Kolejny film będzie przedstawiał działania na zbiorach i ich własności, a niedługo potem będzie osobny film poświęcony różnicy symetrycznej zbiorów. Standardowo studentom zadaje się udowodnić pewną własność tego działania, które to zadanie bez znajomości pewnego triku jest alternatywą dla kary klęczenia na grochu, jak to określił jeden z wrocławskich matematyków. A ja ten trik zamierzam pokazać.

#pieknomatematyki #matematyka #studbaza #studia #nauka #licbaza
kravforth - Kolejny film na kanale Piękno matematyki :)
Po poprzednim filmie zaryzyk...
  • 2