Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu @Wampirok - ciekawe czy #google też wyciągnie z tej #afera #willakarpatia lekcję:

System powinien im zareagować na masowe zmiany danych jednego miejsca przez dziesiątki/tysiące użytkowników. Nawet jeżeli akceptacja bez realnej weryfikacji jest wygodna, tak zmiana danych w kółko przez dwie doby powinna podnieść alarm i automatyczne blokady.
dzek - Nawiązując do wpisu @Wampirok - ciekawe czy #Google też wyciągnie z tej #afera...

źródło: comment_CvUMAC9W7TwUr9SN9dt5UQi0VhqkJJUD.jpg

Pobierz
  • 16
@dzek: tak, ale lokalni przewodnicy są bardzo wysoko ponad zwykłymi użytkownikami i ich zmiany sa akceptowane odrazu lub niemal odrazu, a zmiany zwykłych użytkowników też akceptują lokalni przewodnicy więc wyobraź sobie co się stało gdy 1/4 z tych użytkowników była lokalnymi przewodnikami
@dzek: tak przy okazji - Jacek Nowacki? Chyba cię kojarzę, pomagałeś mi kilka lat temu gdy uczyłem się programować na forum pewnego multiplayera do GTA:SA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@some_dev: edit: dodano tagi [lua][/lua] ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz, że MTA dalej bije rekordy popularności? tj. co parę miesięcy jest info, że pobito rekord liczby grających w MTA jednocześnie?
@dzek: czyli to Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) witam, witam
Patrzę czasami na forum, na swoje archiwalne projekty z nostalgią. Wow, 668 tysięcy graczy. Za czasów gdy kończyłem grę, rekord wynosił 15 tysięcy. Miałem ostatnio ochotę na powrót, ale chętnie bym spróbował jakiegoś nieoficjalnego MP do GTA:V. Nic jednak nie odda tej magii wspólnych dni, wieczorów, nocy w GTA:SA ʕʔ
@some_dev: ja większość projektów pogubiłem, zostały ochłapy na community. a miałem serwerek, niewielki, ale z pomysłowymi skryptami.

powrót dziś myślę, że byłby bolesny - GTA przed wersją 4 mocno się już zestarzało. a z drugiej strony - co mi da tyle zabawy co Destruction Derby w MTA?

Są nieoficjalne multi do GTA 5? Gdyby coś o potędze skryptowej MTA powstało do GTA 5 to byłaby bajka. TYLE MOŻLIWOŚCI.

A Rockstar woli
@dzek: było ich na początku dużo, ale zostały pozabijane przez łapczywych #!$%@?ów z TakeTwo Interactive. W projekcie który śledziłem był nawet incydent że nasłano prywatnych detektywów na deweloperów (!). Z sensownych zostało: https://gtanet.work/ i https://gt-mp.net/
Chętnie bym sobie zrobił takiego gamemoda w GTA:V, ale specyfikacja PCta na razie nie pozwala ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@some_dev: MTA oficjalnie nikt nie atakował, nieoficjalnie ktoś z R* mówił, że to "dobra robota". Najgorsze, że takie GTA5 to za duża gra, żeby zrobić w 100% działający multiplayer bawiąc się w hakowanie procesu gry. Cóż... trudno, i tak jestem na to za stary.