Wpis z mikrobloga

@pieczywowewiadrze: ale Ty tutaj mówisz o sytuacji podatkowej w Polsce a ja żyje w UK. to raz.
dwa na fiaty wymieniałem btc za pomocą karty prepaid :D
trzy. jak będę miał wystarczająco dużo hajsu w btc to się przeniosę na białoruś czy tam ukrainę i nie bedę pałacił nic.
  • Odpowiedz
@pawlo74: ale ten seed tworzysz w electrum czy jak? bo ja najpierw zrobiłem. Standard wallet-create new seed.
potem to wyłączyłem i dałem standard wallet-i already have a seed-no i tak jak na tych obrazkach dalej.
  • Odpowiedz
ale ten seed tworzysz w electrum czy jak?


@WhiskeyIHaze: nie ważne skąd masz seeda musisz zaznaczyć BIP39 podczas tworzenia i przywracania,

to have segwit addresses starting with a 3 in Electrum just follow these simple steps:

1) generate a bip39, 12 words seed on https://iancoleman.io/bip39/ (use it offline for more security)
2) on electrum choose, File -> New/Restore -> Standard Wallet -> I already have a seed -> click on "options"
  • Odpowiedz
@pawlo74: okej, włączałem starego electrum. 2.9 i to pewnie przez to.
teraz odpaliłem 3.0.4 i nawet samo electrum pyta czy chce segwitowy adres.
Sorka, że dupę tak trułem. no i muszę teraz wywalić ten stary elecrtum bo on jakieś błędy bezpieczenstwa ma.
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: nie ma sprawy, tak uaktualnij ale w nowym jak zaznaczysz segwit to utworzy Ci adresy z bc1 na początku czyli nowy format BECH32 a nie wszystkie portfele są kompatybilne z tym dlatego przywróć według instrukcji i utwórz segwita z 3 na początku.
  • Odpowiedz