Wpis z mikrobloga

@SzalonyFanMalysza: Bo Szczecin to rzeczywiście miasto-widmo, słabo zaludnione jak na swoją wielkość, jest puste. Ale, że nic się nie dzieje to nie powiem, co chwilę jakaś afera, a to jakiemuś bokserowi siekierę wsadzą w plecy, a to politycy typu Brudziński wjeżdżają ze służbami na chatę przeciwnikom politycznym. Po prostu tego nie zauważasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SzalonyFanMalysza: @szzzzzz: @LojalnaLoja: Szczecin niestety spadł do II ligi Polskich miast. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, patrząc z perspektywy Warszawy czy Krakowa - po prostu zostaliśmy w tyle. Wrocław, Poznań czy Gdańsk także nas wyprzedziły. Kiedyś i gdzieś zasłyszałem opinię, że miasto nie rozwija się tak dynamicznie jak inne wcześniej wspomniane, ponieważ włodarze kontrolują, by nad miastem kontroli nie przejął zachodni kapitał. Jednak Wrocław także jest miastem poniemieckim, więc
@SzalonyFanMalysza: gdzies czytałam artykuł o tym, jak przez nieudolne zarządzanie miastem Szczecin został w tyle. Fabryki budowano np w okolicach Poznania bo tam stwarzano im lepsze warunki. Kasa która mogła zostać w Szczecinie przepadła. Też nie ma u nas rozwiniętej turystyki jak w miastach które podałeś.
Rodowity szczecinianin here, mieszkałem w Zielonej, mieszkałem w Poznaniu, bywalem regularnie we Wro, mieszkam w Lublinie. Szczecin mentalnie został w tyle, mieszkańcy to malkontenci nie utożsamiający się zupełnie ze swoim miastem. Ekonomicznie też kilka ładnych lat w plecy i pościg za czołówka w jakimś żółwi tempie. Oddać Niemcom i po kłopocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że to miasto jest rude - nie ma duszy. Odpowiadają za to w głównej mierze mieszkańcy... są gdańszczanie, poznaniacy, warszawiacy... a w Szczecinie po prostu mieszkańcy Szczecina - nie tworzą żadnej społeczności.
@SzalonyFanMalysza: Akurat nie powiedziałbym, że nie ma co u nas zwiedzać bo jest wiele naprawdę fajnych i ciekawych miejsc (od Katedry poprzez Zamek czy Wały Chrobrego). Niestety jako duże miasto mieliśmy sporego pecha.

Po pierwsze brakuje nam polityków dbających o region. Niby mieliśmy polityków znaczących (patrz Arkłowicz, Budziński czy kiedyś Piechota), ale tak naprawdę jakoś specjalnie nie widać, żeby dbali o nasz region. Przez to wszystkie państwowe inwestycje nas omijały lub
@zakoo: to w końcu kiedy byłeś w Szczecinie ostatni raz? Bo brzmi to jakbyś się tu tylko urodził, albo przynajmniej nie był kilka lat.. Jeśli masz takie zdanie o moim mieście i jego mieszkańcach to dlaczego śledzisz tag? W ogóle.. wyrażanie opiniii na temat wszystkich mieszkańców jest dość ryzykowne i świadczy o twoim płytkim, lub bardzo emocjonalnym podejściu (bili cię w szczecinskiej szkole za dzieciaka?) do tematu. No i nie ma
@zakoo: no widzisz, a ja od 36 lat mieszkam w Szczecinie i mam zupełnie inne zdanie niż ty.. wyrażanie ogólnych opinii na temat wszystkich mieszkańców na podsatwie swoich własnych doświadczeń jest w moim odczuciu niemożliwe.. każdy z nas wychowuje się w innym środowisku, inne wartości wpajane przez rodziców, nauczycieli, znajomych.. ja akurat mam zdanie o mieszkańcach Szczecina jak najbardziej pozytywne.. z racji zawodu, często bywam w różnych miastach Polski.. i najwiecej