Wpis z mikrobloga

W sprawie tej rzekomej rezolucji jaką niby to Polska zgłosiła w ONZ domagajac potepienia się UPA. Pojawiło się źródło, ze to nie jest żaden wniosek Polski do ONZ ale (PR-owy ?) zabieg jednego z polskich posłów.
Nie będę tego powielał, bo żrodła nie sa wiarygodne póki co. Mam nadzieję, że nie chodzi o tego posła, bo w przeciwnym razie Ukraińcy dostali taką broń przeciwko Polsce jakiej jeszcze mieli w sporze o Wołyń.

Sprawe rosyjskie portale, oraz prorosyjskie ukrianskie naglasniaja nadal jako ''oficjalny krok Warszawy''. Czasem to nawet kuriozalne, że osoby, które dawniej pisały teksty w obronie komunistycznych symboli na Ukrainie teraz piszą o zdrajcach Polakach atakujacych Ukriane za UPA i Bandere. Dla mnie ewidentnie chodzi o rozkrecenie afery. Zresztą autor jednego z głośniejszych już pisał antyposlkie teksty a w tv wystepuje sobie z licami jakie ja znam z rosyjskiej tv.

Natomiast teraz pytanie - czy poseł polskiego Sejmu może składać projekty rezolucji do ONZ czy robi to oficjalny przedstawiciel Polski?

#ukraina #onz
  • 3
@szurszur: A ja chciałbym żeby to była prawda. Nic mnie nie cieszy bardziej niż utarcie nosa banderowcom. Ostatnio ciągle słyszę o Burym, który co prawda aniołem nie był, ale w porównując go ze sku.wielami z upa to jakby uderzyc się z rozpędu w ścianę i bredzic(to tak tytułem wstępu dla krzykaczy Bury=upa) . Sprawami do natychmiastowego rozwiązania są : zdjęcie tablicy sku.wysy.a szuchewycza z Polskiej szkoły we Lwowie i penalizacja banderyzmu
A ja chciałbym żeby to była prawda. Nic mnie nie cieszy bardziej niż utarcie nosa banderowcom.


@Lukaas: A gdzie tu widzisz utarcie? Dlaczego zakładasz, że zostanie poparta? Niedawno wniesiono rezolucje potepiajacej ponowne gloryfikacje faszyzmu ( w domysle Waffen SS na Ukrainie) i niszczenie pomników żołnierzy koalicji antyhitlerowskiej ( w Polsce) i państwa zachodnioeuropejskie wstrzymały sie od głosu, a USA było przeciwko. Co prawda rezolucje przyjeto głosami afrykanskich czy latynoskich panstw plus