Wpis z mikrobloga

@piteross: ja tu przysiadu nie widzę tylko jakiś pseudo ćwiczenie. Rip jej kolana.

Aż obejrzałem drugi raz.
Naprawdę jeśli to jest poziom zawodowego sportu w Polce to ja wale facepalm o podłogę.
Podkładki do połowy stopy, pas, brak porządnego zejścia i jeszcze ten wyskok z 80kg - o zgrozo. Krzywdę sobie tylko zrobi w taki sposób.
@piteross: No chyba ze to jest jakaś popisówa na maksach, bo jeśli ona tak ćwiczy to tak jak mowie - tragedia.
Ja #!$%@? trener z podwarszawskiej wsi co gowno mam z bieganiem wspólnego bym jej lepsze ćwiczenia dobrał serio..
@Sarza01, @piteross, @Wrathkings : Kolejni #!$%@? wielcy znawcy. Czy bierzecie pod uwagę, że nie wszyscy ćwiczą po to żeby wrzucać sobie zdjęcie pleców w awatara? Niektóre ćwiczenia są dla poprawy szybkości tak jak przysiad z filmiku. Ich pozytywne działanie potwierdzają badania wielu zespołów z całego świata, a nie paru koksików z forum KFD. Dosłownie pod każdym #!$%@? filmikiem z treningiem sprinterskim zbiera się grupka pseudo trenerów sylwetkowych wylewających pomyje. Ogarnijcie
@CyrekLax: #!$%@? się tu i się sapiesz to sam pokaż dowody na poparcie swoich tez. pokaż mi jak robią maksy na podkładkach, pół przysiad to jest dobrze wykonany przysiad? wyskok z ciężarem ciała to jest mądre? sam nie masz co pokazać i jest ci przykro czy o co się prujesz?
@CyrekLax: i nadal gówno napisałeś na temat tylko się #!$%@?. jaki to ma sens? co zmienia Twój ból dupy o moje plecy? mam ci większe zdj podrzucić? powiedzieć ci jakie ćwiczenia wykonywać żeby mieć efekty? czego tu chcesz?
ja oceniam ze swojej perspektywy. coś tam na temat wiem. Jeśli się mylę to napisz gdzie i daj coś na poparcie tego.
Nikt zaawansowany nie ćwiczy na podkładkach, nie robi wyskoku z ciężarem
Sarza01 - @CyrekLax: i nadal gówno napisałeś na temat tylko się #!$%@?. jaki to ma se...

źródło: comment_lo3edalLxcoZ6vu5LtAipActOflJJW4O.jpg

Pobierz
@Sarza01: Zrozum gościu że trening sprinterski =/= trening sylwetkowy. Używasz może tych samych narzędzi i podobnych ćwiczeń, ale cel i założenia są inne. Więc to Ty tutaj jesteś osobą która się #!$%@?. Może gdyby Ewa chciała sobie ukształtować pośladki powinna posłuchać Twoich rad. Ale ona ćwiczy w zupełnie innym celu i inne ćwiczenia są jej do tego potrzebne.
@CyrekLax: Dla mnie dobrze wykonie ćwiczenie to dobrze wykonane ćwiczenie. Rozumiem że sprinterzy robią półprzysiady? czy jak to ćwiczenie sprinterskie wyglądające jak przysiad się nazywa? bo może skoro technika jest inna to się nazywa inaczej.
OK. to teraz daj te badania i przykłady chociaż ze 2. Gdzie robią wysoki przysiad, używają podkładek i robią wyskoki z ciężarem ciała na sztandze.
@Sarza01:
I. Alexander, M. J. (1989). The relationship between muscle strength and sprint kinematics in elite sprinters. Canadian Journal of Sport Sciences, 14(3), 148-157.

II. Loturco, I., Pereira, L. A., Moraes, J. E., Kitamura, K., Abad, C. C. C., Kobal, R., & Nakamura, F. Y. (2017). Jump-Squat and Half-Squat Exercises: Selective Influences on Speed-Power Performance of Elite Rugby Sevens Players. PLoS ONE, 12(1).