Wpis z mikrobloga

Dobra, to jedziemy z #recenzja Honora 9 od @Honor_PL.

Tak, jak pisałam w poście konkursowym, jestem zadowoloną posiadaczką Honora 8, więc jego młodszy brat bardzo mnie interesował. Pod tym kątem głównie robię moją recenzję, bo sama byłam ciekawa, jakie różnice wprowadził producent. Opiszę różnice, o których raczej nie pisze się w oficjalnych recenzjach.

Zacznę od wyglądu i obudowy.
Otrzymany egzemplarz jest w kolorze szarym. W połączeniu ze szklaną obudową nie jest dobry dla użytku bez "plecków" - odciski palców widać wszędzie na tyle telefonu. Jeśli chodzi o kształt urządzenia to jest bardziej wyprofilowany od swojej starszej wersji - dwa lekkie zaokrąglenia na tyle pozwalają na bardziej komfortowy, chociaż z powodu szklanych plecków dość niepewny, chwyt. Przód telefonu prezentuje się bardzo elegancko. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do umiejscowienia czytnika linii papilarnych. Okazuje się, że dzięki jego położeniu zaczęłam z niego korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wciąż ubolewam nad brakiem przycisku pod czytnikiem - w Honorze 8 służył mi za włącznik latarki.

Warta wspomnienia jest też dioda powiadomień. Znajduje się przy głównym głośniku, pod siatką. Niestety, w najnowszym Honorze zastosowano siatkę o zdecydowanie większych oczkach, co jest o wiele bardziej widoczne, kiedy dioda jest włączona.

Jako kolejny omówię aparat. Przy robieniu zdjęć w trybie zwykłym obraz ma o wiele żywsze kolory. Odnoszę wrażenie, że zdjęcia po wykonaniu mają nakładane pewne filtry, ponieważ oprócz nasycenia kontury są delikatnie rozmazane. Nie jest to problem dla osoby, która jak najmniejszym kosztem chce osiągnąć przyjemne dla oka zdjęcia - efekt jest delikatny ale efektowny. Zdjęcia w nocy generują szumy na dość znośnym poziomie. Porównanie zdjęciowe dostarczę jutro w komentarzach.

Po tym krótkim użytkowaniu nie jestem w stanie napisać więcej. Oba telefony nie różnią się wiele od siebie, co przyjęłam z pewną ulgą - Honor 8 jest dla mnie świetnym wyborem, fajnie, że jego młodszy brat też spełnia moje oczekiwania. Cieszę się, że Honor 9 ma zaplanowany update do Androida Oreo, chociaż również ubolewam, że ósemka nie.
Na ten moment Honor 9 wydaje się być fajnym i wydajnym telefonem do codziennego użytkowania. Tylko uwaga na upuszczanie go z wysokości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
poucette - Dobra, to jedziemy z #recenzja Honora 9 od @Honor_PL. 

Tak, jak pisałam...

źródło: comment_8W8WVfDnpmpDLK07H2vP6GDX9WOx4MWW.jpg

Pobierz
  • 2
@poucette: czekam na kolejne recenzje. jest fajny bo nie różni się od 8. jest wydajny bo nie ważne czemu i jak to sprawdziłaś. fajny aparat bo szumy zadowalające :D
teraz serio, nie szkoda Ci czasu?
@wuju84: @Honor_PL poprosił o wrzucenie swoich odczuć na temat telefonu na Wykop i to zrobiłam. Nie jestem profesjonalistą w testowaniu urządzeń, poza tym typowych testów jest na necie tona - po co mam to powielać? Znalazłam kilka rzeczy, o których się w takich testach nie mówi i je napisałam, zwykłym laickim językiem. Mam nadzieję, że komuś to się przyda. Jeśli nie, to trudno - ja mam sporo funu chociażby z samego