Wpis z mikrobloga

Miałem telefon z Androidem za 1k. Dopòki mi go nie ukradziono czyli miałem go gdzies ok 1.5 roku,nigdy mi sie nie zawiesił i zawsze mogłem na nim polegać. Wiec zastanawiam sie jak to jest,że niektorzy mając flagowy telefon albo nawet telefon powyżej tysiaca piszą,że im sie po 6 miesiacach telefon zawiesza. Còż wychodzi na to,że po prostu nie potraficie korzystac z telefonòw,jestescie jak ròżowe paski co na komputerze mają ròżny syf i wirusy. #android #iphoneòwnie to sie tyczy argumentòw iphonowcòw co mieli telefon z androidem.
  • 40
@mrkartofel1: ale ja o tym wiem, odniosłem się do wpisu po prostu,w którym op próbował napisać że low endowy android będzie chodził po pół roku tak samo jak iphone czy s8
A co do samego systemu jakbysmy mieli porównywać flagowce to nadal jestem przy iphone, no kurde mam 2letni telefon a chodzi szybciej niż cokolwiek miałem, wcześniej tylko android!!11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Techies: W pierwszym punkcie się z tobą zgadzam, ale co do systemu, ja jednak nadal zostanę przy Androidzie: przyzwyczajenie, większa swoboda w konfiguracji pulpitu i kilka aplikacji (np. Clipboard Actions); co nie znaczy, że uważam (jak niektórzy), że iOS to gówno i w życiu się go nie tknę.
@mamajasia12: nie wiem, miałem 2 telefony z androidem których używałem tylko do dzwonienia, sms, allegro, vipoku i messengera. Po pół roku zwiechom nie było końca, na xperii podczas wybierania numeru miałem 15s opóźnienie (telefon dzwonił, ale nie było nic słychać dopóki się nie ogarnął). Od zmiany zawsze wszystko poprawnie funkcjonuje. Bardzo się cieszę że innym działają androidy, ale do moich podstawowych potrzeb doskonale sprawdza się starszy ibon.
@mamajasia12 użytkowanie to jedno, parametry to drugie, kiedyś mocno siedziałem w fonach, nawet chciałem zostać "kucharzem" (Ci co wrzucaja przerobione romy) i jak napisałem, wszystko zależy od parametrów bo procek prockowi nie równy, ale prawda jest taka, że obecnie za 500-600 zł można mieć przyjemny nowy sprzęt co siedzi na andku
@mamajasia12: mam tak samo. Również z kompem. Przez 5 lat miałem oryginalnie zainstalowanego XP. I nigdy nie miałem problemów. Tymczasem znajomi co tydzień "musili robić formata".
@mamajasia12: co jak co, ale to zależy od producenta telefonu. Miałem w cholerę androidów i najgorzej wspominam Sony. Każdy dosłownie każdy model „Z” miał problemy z przegrzewaniem, odklejającymi się pleckami bądź samoistnym pęknięciem, potem jest LG i zawsze problem z zasięgiem - często go gubił, mniej kresek niż na innym telefonie. Huawei wszystko niby spoko, ale pakują słabe procesory graficzne przez co gry się zacinają, w dodatku te plagiaty w postaci
@mamajasia12: miałem kilka androidów i bez klikania w pseudoreklamy wieszały się i pamięć non stop #!$%@?. nigdy w życiu nie wróciłbym do androida. szkoda nerwów.
jeszcze bym zrozumiał gdyby dało się telefon doprowadzić do ładu po zawieszce, bo srajfon też się wiesza, ale #!$%@? wciskasz przycisk home i gra i bucy. a na andku? klikasz gdzie popadnie i #!$%@?, nie działa, musisz go zresetować, włączasz dalej nic nie chodzi, 10 sek...
@Ka4az: Samsungi będą spoko opcją jak zaczną wspierać Project Treble, wrzucasz AOSPa i wszystko na nim działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To samo już teraz można zrobić z kilkoma modelami Huawei, Sony i HTC. Zajebistą opcją stanie się Xiaomi, w których wiadomo soft to raczysko, poza tym trzeba czekać miesiącami na jakiś stabilny custom ROM bo nie udostępniają oni źródeł. Dzięki Treble nawet bez tych źródeł można
@Ka4az: też racja, to akurat opcja dla tych, co dla profitu lubią poświęcić 5min. Ogólnie z telefonów dla przeciętnego Kowalskiego Android One wydają się na ten moment najlepszą opcją (Moto X4, Xiaomi A1...). Mają dość mocy do większości zadań, nie są zasyfione i są dosyć tanie. No i nie trzeba nic w nich kombinować
@mamajasia12: Ja jeszcze do niedawna korzystałem ze starego Samsunga Galaxy S4 (kupionego niedługo po premierze), do ostatnich dni śmigał w miarę dobrze, tak naprawde ostatnie 3 miesiące zamulał. Też od dawna uważam, że ludzie po prostu nie potrafią korzystać z elektroniki.