Wpis z mikrobloga

@Grabiszon: to na pewno nie krótkoafalówki bo z zakresem fal krótkich to nie ma nic wspólnego.
jedyna opcja to coś pracujące w paśmie PMR, a z zasiegiem różnie bywa. na otwartej przestrzeni to kilka km, a w budynkach zależy od rodzaju ścian, i pięter dzielących pracowników.
@Grabiszon: dobry wybór. Co do propagacji fal to nigdy sie tego nie da wyliczyc/przewidziec. Tylko praktyczne sprawdzenie. Ale moim zdaniem na 95% to da rade w Twoim przypadku. Chyba że ściany działowe ze stali, albo kilka stropów żelazobeton to moze byc słabo.
@Grabiszon: ceneo :) wez. daj se siana. Ostatnia w miare obiektywna porównywarka cen to notanio.pl (ale to też tak z 2 lata temu ostatni raz)
No a co do samych opinii to wiesz. Konkurencja czyni cuda, Zawsze mozesz kupic Baofengi lub inne, generalnie pasmo PMR jest zaletą bo można mieszać modele (byle zakres kanałów sie pokrywał)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Grabiszon: mogę polecić hyt tc-610, używamy ich w pracy i nie jest dla nich problemem obecność 2-3 grubych żelbetowych ścian obitych blachą po drodze, do tego słyszałem gości z odległości ~300m kiedy ja bylem w jednym budynku, a oni w innym