Wpis z mikrobloga

TL;DR: ostatnie #rozdajo nasion ostrej chili w tym roku i jednocześnie ostatni gwizdek, żeby zrobić wysiew, jeżeli chce się mieć zbiory w tym roku.

Jak tam paprykowe świry wasze uprawy? Pierwsze liścienie już na wierzchu? :D Łodyga zmalała-urosła? XD Bo coś mało wpisów pod tagami...

Ja w tym roku późno zacząłem (kierując się logiką, że jeszcze za duże urosną i co ja potem zrobię z całą tą papryka :P) i jestem jeszcze na etapie kiełkowania/wysiewu. Kiełkuję w tym roku około 50 odmian. Skiełkowanych nasion wysiałem wczoraj do kubeczków 200 ml około 50 sztuk. Ogólnie mam zamiar wysiewać po 7 sztuk każdej odmiany, oprócz tych które mam pierwszy raz - tych wysiewam ile mam ;) Strasznie dużo tego będzie, ale planuję poszerzyć sobie parapet i dostawić zaraz przy nim długi stolik.

Jeżeli ktoś chce w tym sezonie zająć się uprawą chili w tunelu/na parapecie i zebrać latem owoce to nie powinien już dłużej czekać z wysiewem. To jest ostatni moment, żeby rośliny zdążyły zaowocować, a owoce dojrzeć (rzecz jasna mówię o tych ostrych odmianach, takie np. YOLO Wonder można wysiewać i w marcu). Więc jeżeli ktoś się jeszcze waha to nie ma już na co czekać. Przy wysiewie teraz polecam raczej prosto do ziemi po uprzednim namoczeniu nasion przez 24 godziny w wodzie/naparze z rumianku/roztworze wody utlenionej. Kiełkowanie na wacie niepotrzebnie wydłuży cały proces.

Z tej okazji robię rozdajo nasion (bo trochę mi jeszcze zostało). Do wygrania 6 wybranych pakietów z mojej standardowej listy odmian - wysyłka na mój koszt.

Na zdjęciu nasiona, które przyszły do mnie z semillas.de. Wcześniej polecałem ten sklep, bo ja nie miałem z nimi żadnych problemów, ale jak się w tym roku okazało po doświadczeniach innego Mirka nie zawsze wszystko idzie super. Więc raczej nie polecam ich już więcej ;/

Jak zwykle zachęcam do obserwowania tagu #chilizgobim gdzie na bieżąco wrzucam notatki i zdjęcia z amatorskiej uprawy chili.

#chilihead #papryczki #chili #papryka #ogrodnictwo #ogrod #domowyogrod #ostrezarcie #rosliny #zainteresowania #hobby #goomowesosy #kuchnia #ostresosy #papryka #przyprawy #nasiona
gobi12 - TL;DR: ostatnie #rozdajo nasion ostrej chili w tym roku i jednocześnie ostat...

źródło: comment_qvrm8OTmZErVtCorme21UiDbgu1hTkXa.jpg

Pobierz
  • 71
Pierwsze z rozdajo grudniowego troche powyciagane ale zaczynaja isc dzielnie, od ciebie czekam tylko na ghosta az w koncu sie ruszy i wystartuje. Powoli zaczynam planowac jak to poogarniac/zrobic selekcje. Jako ze to pierwszy rok to pewnie zrobi sie sama. Te z tylu chyba popodcinam zeby sie troche porozgalezialy. :)