Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swango: masz pełną racje.

Ale dotychczas priorytetem raczej było osiągnięcie pełnej funkcjonalności, a nie szlifowanie elementów wizualnych.

Ja po cichu liczę, ze apka będzie ewoluować w stronę obecnych trendów i kiedyś zniknie hamburger menu, a całość będzie operować na stałym panelu nawigacyjnym, z możliwością przesuwania palcem pomiędzy ekranami, z ewentualnym bocznym menu dostępnym kontekstowo.

Taki obecnie jest trend w UI /UX I praktycznie każda duża apka idzie w tą stronę.

Do
@frogfoot: masz jakiś przykład apki podobnej do wykopu np. redditowej bez hamburger menu? Wg mnie tutaj hamburger menu nie został użyty źle, masz przecież to co mówisz czyli przewijanie palcem między ekranami (gorące/wszystkie albo główna/wykopalisko).
@frogfoot: faktycznie, zawsze używałem nieoficjalnych apek jak baconreader albo sync for reddit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uważasz że stale widoczny pasek na dole jest lepszy niż chowane menu? Przecież przez to widać mniej treści/komentarzy na raz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swango: główna, wykopalisko z 4 opcjami, hity z 4 opcjami, aktywne, gorące, najnowsze, ulubione, wyszukiwarka. W reddit jest to inaczej podzielone
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Uważasz że stale widoczny pasek na dole jest lepszy niż chowane menu? Przecież przez to widać mniej treści/komentarzy na raz.


@swango: uważam, że jest lepszy, zwłaszcza w dobie dużych ekranów.

Obecnie z telefonu korzystamy gównie oburącz i w takim scenariuszu hamburger po prostu przygrywa.
Dodatkowo coraz popularniejsze proporcje 18:9 pozwalają zniwelować stratę miejsca.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie żeby połączyć menu na dole z wysuwanym menu bocznym (tak jest chociażby
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@feelfree: główna, wykopalisko i hity można zmieścić się ramach jednej opcji.
Tak jak na reddicie w ramach strony głównej masz home i popular.
Opcje też są w klikalnym menu.

Mikroblog tak samo - jedno menu i ekrany do przełączania pomiędzy gorącymi in najnowszymi, a z klikalnego menu opcje filtrowania.

Mój wykop jako trzecia opcja i na końcu ustawienia.

Ewentualnie można jeszcze dodać panel boczny tylko do obsługi profilu i powiadomień.

Faktem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@swango: nie rozumiem cię, wszystko to co wymieniłeś według mnie opisuje oficjalna. W apce starałem się zminimalizować wszelkie obramowania i linie do minimum i dać im minimalny kontrast, tak żeby było widać że jednak coś oddzielają ale nie przeszkadzają. Cienie są minimalne ledwo widoczne dookoła wpisów i w pw, lekkie pod avatarem w profilu i tylko tu, nigdzie więcej. Fakt, wszystko jest oddzielone marginesami, które raz zwiększałem, raz zmniejszalem, tak jak
W apce starałem się zminimalizować wszelkie obramowania i linie do minimum


@Kroguc: skąd więc dwie poziome linie w poście, jedna między nickiem a treścią, a druga między treścią a przyciskami plusa/komentarzy? Tak jak na screenie co wklejałem wyżej

Jedyny argument to czarne ikonki plusów? Reddit ma szare strzałki xD Ikonki są czarne żeby zachować ciągłość belki z przyciskami. Mogę pokolorować każde tylko będzie to choinka. Może z czasem jakoś to rozwiąże.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swango: linie są z tego samego powodu dla którego są chociażby w apce reddita, aby oddzielić treść wpisu od jego autora i przycisków funkcyjnych.

A zielony czy innego koloru plus nie będzie tej uwagi odbierał? Będzie się w oczy rzucać jeszcze bardziej, no chyba że nie, to zwracam honor. Jedyne słuszne rozwiązania jakie widzę to jeszcze bardziej wygasić wszystkie przyciski, ale wtedy ktoś powie że słabo wyróżnia się liczba głosów i
edyne słuszne rozwiązania jakie widzę to jeszcze bardziej wygasić wszystkie przyciski,


@Kroguc: no przecież od początku to proponuję, wygasić te przyciski żeby były szare a nie czarne. Nigdzie nie proponowałem dawać im zielonego koloru.

Nadal utrzymuję że poziome linie to słaby pomysł, mogłoby ich tam nie być i byłoby czytelniej.

Zresztą gdyby mi nie zależało to bym nic nie pisał, a tak masz jakiś feedback
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@VaeVictis owm, ikonki plusowania są czarne tak jak kolor tekstu

@swango: tak napisałeś wrzucając wcześniej dla porównania screen z oficjalnej gdzie plus jest zielon, więc jak mam to zrozumieć jak nie właśnie że plus chcesz żeby był zielony? O szarym nic słowem nie wspomniałeś.

Proszę zrobiłem komentarze tak jak wiele osób prosiło i teraz powiedz mi czy jest to tak czytelne jak sobie wyobrażasz bo moim zdaniem nie a dochodzą do
Kroguc - > @VaeVictis owm, ikonki plusowania są czarne tak jak kolor tekstu
@swango: ...

źródło: comment_59CWZnZe9kcGHz5s5ZJhP6fKDyWwxiLb.jpg

Pobierz