Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
mam 22 lata, jestem na technicznym gównokierunku - #logistyka , czy mogę jeszcze zacząć się uczyć programowania? Bo juz teraz, wiem, ze z pracą w moim kierunku bedzie ciężko, albo w ogóle #naukaprogramowania #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: Ucz się programować, bo w pewnym momencie, każdy w jakimś stopniu będzie/już jest związany z IT zawodowo, ucz się na własną rękę, kursy z edx takie jak cs50 z HarvardX czy ten z MIT, przestarzałe ale są świetnym wstępem do szeroko pojętego świata IT i CS oraz podstaw programowania.
Oba kursy są za darmo chyba, że chcesz certyfikat ukończenia. Do tego równolegle ucz się na bieżąco jakiegoś popularnego języka o
@turtelian: Jako właściciel najzwyklejszego januszexu kilkakrotnie przekroczysz kwotę 15k, swój własny januszex też łatwo założysz startując z pozycji kierowcy biorąc pod uwagę wysokie zarobki praktycznie od początku kariery. Jeśli dodasz do tego wykształcenie kierunkowe to sky is the limit.
To wykopowe robienie z programistów półbogów wynika z tego, że mamy tu nadpodaż stulejek, aspergerów i innej maści zaburzonych typów dla których IT to jedyna szansa na sensowne pieniądze, podczas gdy profesji
@turtelian: Na moim przykładzie: mieszkam w mieście, w którym firm transportowych jest całkiem sporo - ich właściciele (i w pewnym sensie pracownicy też) to w większości królowie życia. Ja ze swoimi 6k (korpo, IT) jestem na tym samym poziomie co kumple, którzy rzucili szkołę i poszli jeździć, z tą różnicą, że oni dobrze zarabiali od początku, ja musiałem się uczyć i "rozwijać". Gdy dobiłem do ich poziomu zarobków oni już mieli
@s8w8: ok mała złośliwość : może dlatego zarabiasz tylko 6k bo nie umiesz czytać a w it to przydatne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
napisałem wyraźnie:

to gdzie w logistyce mozna zarabiac 15k+ jesli nie masz wlasnej firmy,.

imo w logistyce też nie jest tak różowo, a nie wiem czy prace jako kierowca można nazwać logistyką. Po za tym to "specyficzna" praca i dlatego całkiem nieźle płatna.