Wpis z mikrobloga

I stało się. Odebrałem z salonu jakieś dwa tygodnie temu samochód. Już pierwsze 1300km za mną, jestem mega zadowolony. Wybrałem wersję ze słabszym silnikiem, ale za to bogatszym wyposażeniem - 2.0MT 120KM SkyPassion

Pozwalam sobie zawołać moich doradców z poprzednieg wpisu i przy okazji im odpowiedzieć:

Ostatecznie miałem jazdę próbną Mondeo, V40 i właśnie Mazdą 3

@poczekaj @zerathul Mondeo faktycznie, duża krowa, aczkolwiek ładna ( ͡° ͜ʖ ͡°) jechałem akurat wersją Vignale więc w środku było dosłownie wszystko, niestety za 140k+, nie przekonała mnie również ich automatyczna skrzynia biegów

@lemansblue @ksiak V40 wydało mi się poprawne. I tyle. Może i bardzo fajny samochód, ale dla mnie jakoś bez emocji

@arqq @XenuneX W Tróce najbardziej urzekła mnie jej drapieżność - zarówno z wyglądu jak i charakteru silnika. Przy prędkościach powyżej 120km/h (oczywiście testowane tylko na autostradzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) faktycznie robi się głośniej, ale i tak jak dla mnie jedzie się bardzo komfortowo. Cenię sobie również bardzo 6 bieg, który daje radę bez zmulania nawet w jeździe po mieście te 60-65km/h - wiadomo, nie ma wtedy co marzyć o dynamicznym przyśpieszeniu, ale samochód spokojnie sobie ciągnie do przodu. Z perspektywy 2 tygodni do swojej Mazdy dorzuciłbym jeszcze pakiet Safety (niestety już go nie dołożę), bo z tego co później czytałem aktywny tempomat robi robotę nawet z manualną skrzynią biegów, aczkolwiek to była by tylko taka malutka wisienka na już i tak pysznym torcie (ʘʘ). Spalanie w trybie mieszanym mniej więcej 50/50 wychodzi 7,5l/100km, także bardzo przyzwoicie jak na 2.0, a po mieście jeżdżę raczej dynamicznie

@pssq Lexusa CT też rozważałem ale ostatecznie nawet nie umówiłem się na jazdę próbną, nie do końca przekonał mnie wygląd tego samochodu

@LouisCypher mam leasing w SCM bez limitu kilometrów

Także pijcie ze mną kompot bo już za 4 lata będę właścicielem wspaniałego samochodu #pdk
#mazda #mazda3
sttigma - I stało się. Odebrałem z salonu jakieś dwa tygodnie temu samochód. Już pier...

źródło: comment_Df2PXZp0uAeHWfQo8N0ThTcHQsBPP653.jpg

Pobierz
  • 59
@malpie_runo: myślę, że może być w tym coś racji, bo chyba więcej miejsca masz w trójce, aczkolwiek siedzi się też inaczej, w moim po prostu wyżej. Ja uważam, że komfortowo się jeździ ;)