Wpis z mikrobloga

@kapelarz: Jeśli chodzi o Lemon IPA to przez chmiel Sorachi Ace to będzie mocno dawać kokosem.
A przynajmniej u mnie tak było po zastosowaniu go na zimno. Goryczka też jest specyficzna, lekko mdła.
Nie mówię, że niedobre bo częstowanym smakowało, ale ja po 10 butelkach miałem dosyć.
@kapelarz: ja bym brał ten z kaffirem, dobre chmiele i dodatki, w tym lemon ipa jest sorachi który każdemu smakuje inaczej - cytryną,kokosem albo koperkiem xD gorzej jak się okaże że jesteś w grupie 3 xD
@kapelarz: Ja już zrobiłem kilkadziesiąt warek w podstawowych stylach więc teraz chętnie próbuję egzotyki.
Ale też bym brał na teraz z kaffirem, a Lemon IPA sobie zostawił na upalne lato gdy wszystko gładko wchodzi ;)
@LowcaAndroidow: @kapelarz: Robiłem ten kafir, ilość kafiru jest zdecydowanie za wysoka i przykryło to absolutnie wszystko. Dopiero po 3 miesiącach kafir zelżał że dało sie wypić, wcześniej smakowało jak perfumy. O aromacie chmielowym zapomnij. Co więcej tam jest zalecana herbatka dodana do rozlewu z której zrezygnowałem bo już przy rozlewaniu było ultra intensywne.