Wpis z mikrobloga

nie martw się ja już miałam 4 re-endo


@mamhaslo: takie leczenie trwa dłużej? w sensie bo jest więcej koniecznych etapów aby na pewno dobrze wyleczyć?

te 4 na 4 zębach czy na jednym? xD
@spere: Nie, nie. 4 razy jeden ząb był rozwiercany :c. Oczywiście w odstępach czasu, odzywał się sam i trzeba było czyścić. Wystarczy, że robiąc kanałówkę dentysta coś ci spartoli to potem będziesz musiał się bujać po dentystach.
@mamhaslo raczej od fachowiści, podam ci jak to sie robi w skrocie, mikrosilnik z pilnikami do reendo np firmy Dentsply, do tego żywica i płukanie, około 30-45 min cała procedura, masz jeszcze milion opcji pobocznych ktore skracaja czas np. Endoaktywator do płukania kanału. Dzisiaj dużo robia za lekarza maszyny
@Czarna_Eminencja: i udrzaniasz kanal mechanicznie a nie recznie? Dodatkowo reendo gornej 6 jak szukasz np mb2 tez zajmuje ci 45minut? Porzadne leczenie zawsze wymaga czasu i uwagi a nie wyscigu z czasem.
@QWEDRY99: Tak, wszystko jest okej. Chociaż w moim przypadku wszystko było winą złego i niedokładnego leczenia. Pierwsza dentystka niedokładnie wypełniła jeden kanał w związku z tym ząb się po jakimś czasie odezwał i przywitał mnie niesamowitym bólem, skończyło się na antybiotyku i re-endo u tej samej dentystki. Po paru latach ząb się znów odezwał, czyli znowu dentystka spartoliła sprawę. Więc wybrałam się do innego dentysty myśląc, że tym razem musi być