Wpis z mikrobloga

Pewnie część z Was czeka na info co się dalej działo z tym gniazdem. Gołębie zupełnie straciły zainteresowanie moim balkonem i przestały przylatywać. Łamigłówka chyba okazała się zbyt trudna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gniazdo i oryginalne jajka trafiły do siatki - zostały przeniesione pod drzewo na okolicznym polu. Czy gołębie to wyczają? Tego nie wiadomo. W najbliższych dniach przyjdzie czas na posprzątanie balkonu bo wygląda tragicznie. W najgorszym stanie jest parapet przy oknie na którym siadał (chyba) samiec, kiedy pilnował samicy.

Czytałem gdzieś, że w przypadku spłoszenia gołębi w pierwszych dniach wysiadywania jajek często tracą one zainteresowanie gniazdem - u mnie pomimo przeganiania wracały dalej. Dopiero łamigłówka okazała się skuteczna. Mam nadzieję, że więcej nie wrócą. Poprzednim razem gdy posadziły jajko same je #!$%@?ły na balkonie i już wtedy myślalem, że im się znudzi.

Oczywiście wołam plusujących i komentujących :)


#ptaki #golab #golomp
  • 35
@brodaty_ksieciuniu: ja też myślałem, że coś ciekawego się stanie. Wiem, że ten wpis może być poniekąd "rozczarowujący" ale przynajmniej jest happy end - gołębie odpuściły. Szczerze mówiąc to nawet nie chcę myśleć o tym jak ten balkon by wyglądał gdybym pozwolił im zostać.


@czinczinatti: XD
@LukaszN: cieszę się, że z burdelu na balkonie było trochę uciechy :D
@heavybreathing: zdjęcia tego nie oddają w 100% ale wyjście na balkon
Pobierz tejotte - @brodaty_ksieciuniu: ja też myślałem, że coś ciekawego się stanie. Wiem, że...
źródło: comment_oh3A8Vk1ThHK1RVd9eR9WMcrftKbVeYT.jpg
@tejotte: Mi kiedyś para gołębi przyleciała na balkon i siedząc na poręczy balustrady jeden z nich po prostu wydusił z siebie jajo, które spadając z ponad metra na płytki oczywiście się rozwaliło. W kilka osób oglądaliśmy jak para gołębi patrzy na to co się stało, troszkę smutek był.
Innym razem znalazłem martwego gołębia na swoim balkonie, po dłuższej nieobecności i niestety zdążyło pełno gówna się zalęgnąć w nim.
Też muszę porządną
@ZmutowanaFrytkownica: tylko wtedy masz trochę "świat zza krat". Mój kolega w innym mieście, w bloku ze starej płyty ma taką zamontowaną i gdyby nie to, to jego balkon by wyglądał jak kryjówka bossa gołębi. Przy tym co on u siebie miał, mój balkon wygląda na mega czyściutki.