Wpis z mikrobloga

Pewnie część z Was czeka na info co się dalej działo z tym gniazdem. Gołębie zupełnie straciły zainteresowanie moim balkonem i przestały przylatywać. Łamigłówka chyba okazała się zbyt trudna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gniazdo i oryginalne jajka trafiły do siatki - zostały przeniesione pod drzewo na okolicznym polu. Czy gołębie to wyczają? Tego nie wiadomo. W najbliższych dniach przyjdzie czas na posprzątanie balkonu bo wygląda tragicznie. W najgorszym stanie jest parapet przy oknie na którym siadał (chyba) samiec, kiedy pilnował samicy.

Czytałem gdzieś, że w przypadku spłoszenia gołębi w pierwszych dniach wysiadywania jajek często tracą one zainteresowanie gniazdem - u mnie pomimo przeganiania wracały dalej. Dopiero łamigłówka okazała się skuteczna. Mam nadzieję, że więcej nie wrócą. Poprzednim razem gdy posadziły jajko same je #!$%@?ły na balkonie i już wtedy myślalem, że im się znudzi.

Oczywiście wołam plusujących i komentujących :)


#ptaki #golab #golomp
  • 35
  • Odpowiedz
@heavybreathing: Kwestie higieny to sprawa, którą da się jakoś ogarnąć (np. przez odpowiednie umiejscowienie karmnika), ale absolutnie nie powinno się karmić ptaków po ustąpieniu śniegów. Proszę, poczytajcie o tym, bo chcąc pomóc, Twój różowy może sporo im zaszkodzić :( Chcąc mieć faunę na balkonie latem polecam posadzić trochę roślin miododajnych i wykarmić pszczoły :)
  • Odpowiedz
@tejotte: Na pewno wolą te osłonięte, bo cały poprzedni rok próbowały zrobić gniazdo na moim balkonie i nie przeszkadzało im regularne wywalanie gałązek. W tym roku już na szczęście gniazda nie robią, ale lubią sobie przysiąść na poręczy i narobić. Jak słyszę nad ranem to ich gruchanie, to podnosi mi to ciśnienie lepiej niż cokolwiek innego.
  • Odpowiedz
Moja rozowa wpadla na genialny pomysl wysypywania karmy dla ptakow na balkon


@heavybreathing: Ptaki to się zimą dokarmia, no i oczywiście mam na myśli ptaki a nie te tępe latające szczury. Ja wieszałem karmę na drzeach i tylko większe ptaki z niej korzystały, bo to tępactwo pewnie nie rozkmini nic poza chlebem rzuconym na ziemię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tejotte: tak wyglądał balkon po kilku dniach, folia którą widzisz próbowałem rozwiesić aby co tydzień nie czyścić balkonu, ale wiatr ją porozrywał. Oczywiście administracja miała to w dupie, po deszczu smród niemiłosierny, całe szczęście że już się wyprowadziłem. Starsi ludzie dokarmiają te szczury, a one tylko srają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@tejotte: podziękuj debilom co dokarmiają te szkodniki. Ja #!$%@?łem gniazdo a potem jak tylko się jakiś pojawił to pryskałem w niego wodą. Po jakimś czasie zorientował się, że nie jest tu mile widziany i zrezygnował z balkonu.
  • Odpowiedz
@isInteger: ten kto nie miał problemu z gołębiami nigdy nie zrozumie czystej, silnej i niezachwianej nienawiści do tych obesrańców. Gdybym mogła wszystkie bym wytruła #!$%@?.
  • Odpowiedz